OSB’LERE YÖNELİK KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ ÇALIŞTAYI BAŞLADI

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK), organize sanayi bölgelerine yönelik kalite standardizasyonu ve eğitimi çalışmalarını sürdürüyor.

OSBÜK, OSB’lere yönelik uluslararası alanda kabul gören TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile ilgili 4 günlük bir çalıştay başlattı. Hibrit özelliği taşıyan, 11 OSB’den 25 personelin katıldığı çalıştayda iş mükemmelliği hedefleniyor.

Planlı ve dinamik yapılarıyla dünyaya örnek olan OSB’ler, yapacakları bu çalışmayla ilerleyen dönemde yönetimsel kararları almada kolaylık, kaynakların optimum kullanımı, süreçlerin etkin ve verimli çalışması gibi birçok kalemde yönetimsel süreçlerine artı değer katacak. Türk Standardları Enstititüsü (TSE) eğitmeni Mesude Özdemir’in verdiği eğitimde prosesler, prosedürler, kontrol noktaları ve performans kriterleri gibi konular OSB’lere anlatıldı.
OSBÜK-TSE İLE PROTOKOL İMZALAMIŞTI


OSBÜK, OSB’lerin enerjiden yönetim sürecine kadar pek çok alanda gelişmesini sürdürmesi için çalışmalarına Türk Standardları Enstitüsü ile yaptığı protokolü eklemiş, 24 Şubat 2021 tarihinde OSBÜK ve TSE arasında protokol imzalanmıştı. Standardizasyon, eğitim, belgelendirme, muayene, gözetim, deney ve kalibrasyon alanlarında iş birliğini artırmayı hedefleyen protokol, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ile TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin tarafından imzalanmıştı.FOTO GALERİ