“DİJİTAL OSB BULUŞMALARI” BAŞLADI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu destekleriyle düzenlenen “Dijital OSB Buluşmaları” Ankara’da başladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan, OSBÜK Yüksek Koordinasyon Kurulu Üyesi Orhan Aydın ve OSBÜK Genel Sekreteri O. Fatih Soysal’ın katılımıyla başlayan program ile dijital dönüşüme öncülük eden firmalar, sanayiciler ve sektör çalışanlarının bir araya getirilmesi hedefleniyor.

Yeni nesil üretim ve enerji verimliliğinin etkisinin sanayi ve ekonomiye yansımalarının da ortaya konulduğu toplantıda ayrıca dijital dönüşüm firmalarının ürün ve hizmet çözümleri de anlatıldı. Sanayide Dijital Dönüşümün Enerji Maliyetlerine Etkisi, Endüstriyel Robotlar ve Yapay Zekâ Uygulamaları ile Üretimde Yeni Disiplin Model Fabrika ve Dijital Dönüşümün Üretime Katkısı panel ve söyleşilerinin yapıldığı program Türkiye’nin diğer illerinde de düzenlenecek. Buluşmalar için 25 Mayıs 2023’te Konya, 7 Eylül 2023’te Çorlu, 4 Ekim 2023’te İzmir, 22 Kasım 2023’te Bursa ve 7 Aralık 2023’te de Gaziantep planlamaları yapıldı.

FOTO GALERİ