OSBÜK VE TBMM SANAYİ KOMİSYONU HEYETİ İSPANYA’DA ZİYARETLERİNE DEVAM ETTİ

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, OSBÜK Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, Komisyon Üyeleri ile Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan’dan oluşan heyet İspanya’da görüşmelerine devam ediyor.

OSBÜK ve TBMM Sanayi Komisyonu heyeti, Türkiye’nin Madrid Büyükelçisi Burak Akçapar ile heyet onuruna verilen yemekte bir araya geldi. Heyetin kabulünde İspanya ile ticaretin artırılması konusunda iş birliklerinin geliştirilmesi hususunda karar alınarak, Sanayi Komisyonu, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü, Büyükelçilik Müsteşarı ve OSBÜK Genel Sekreterliğinin yer aldığı bir komisyon oluşturuldu. Ticari ve ekonomik ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayacak ziyaretlerin devamında heyet, Yunus Emre Enstitüsü Madrid Temsilciliği ile Türk İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası’nı da ziyaret etti. 

 

OSB’LERİN TANITILMASI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRECEK

Ziyaretlerin sonunda yapılan görüşmeleri değerlendiren OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, OSBÜK olarak Türkiye’nin en başarılı sanayi uygulaması olan organize sanayi bölgelerinin dünya çapında daha çok tanıtılması ve küresel etkinliğinin daha da geliştirilmesi için çalıştıklarını söyledi.  Ziyaretleri TBMM Sanayi Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, Komisyon üyeleri ve Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan ile beraber yaptıklarını belirten Kütükcü, kurum-kuruluşlarla ortak faaliyetler yürütmekten duydukları memnuniyeti ifade ederek, OSB’lere katkı sağlayacak her türlü çalışmaya destek olacaklarının da altını çizdi.

FOTO GALERİ