OSB’LERE, KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU ANLATILDI

OSBÜK Akademi koordinesinde organize sanayi bölgeleri ile katılımcı firmalarına yönelik eğitimler devam ediyor.

OSBÜK ve Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu konulu eğitim düzenlendi. Eğitimde 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, kişisel veri işleme şartları, veri sorumlusunun yükümlülükleri, veri sorumlularının envanter oluşturması ve aydınlatma yükümlülüğü gibi temel konular anlatıldı.

Yoğun bir katılımın sağlandığı eğitimde, temel hak ve hürriyetler, AB üyelik müzakereleri, uluslararası iş birliği ve ticaretin yürütülmesi dolayısıyla Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Kişisel Verileri Koruma Uzmanı Mert Akçasoy, kanun kapsamındaki ilgili kişi, veri sorumlusu ve kişisel veri gibi teknik konuları anlattı. Kişisel verileri işleme şartları hakkında bilgiler veren Akçasoy, kişisel veriler konusunda dikkat edilmesi gereken konulara da değindi.

Bilgilendirme, katılımcıların sorularının cevaplandırılması ile devam etti.


OSBÜK, KVKK AYDINLATMA METNİNİ 27 KASIM 2020 TARİHİNDE YAYINLADI

OSBÜK, Kişisel Verilerin Korunması için tedbirleri sürekli güncelleyerek almaya devam ederken, organize sanayi bölgelerinin de bu konuda sorumlulukları bulunuyor. Uygulamada yaşanabilecek sorunları daha kolay aşmak için OSBÜK, kişisel verilerin işlenmesi hakkında Aydınlatma Metni’ni 27 Kasım 2020 tarihinde yayınlamıştı. 

FOTO GALERİ