“CUMHURİYETİMİZİ GELECEĞE TAŞIYACAK GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ”

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kütükcü, “Milletimizin yaktığı bağımsızlık meşalesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs ruhunu ebediyen yaşatmak için, var gücümüzle çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz” dedi.

19 Mayıs’ın milletimizin bağımsızlığı için bir milat olduğunu vurgulayan Kütükcü’nün mesajı şekilde: “19 Mayıs 1919, esareti asla kabul etmeyen aziz milletimizin tüm zorlukları göğüsleyerek verdiği yeniden varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla başlayan bu mücadele, dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş nice zaferlerle ve Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlanmıştır.

Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması da, milletimizin Cumhuriyetimizi geleceğe taşıyacak gençlerimize olan güveninin sembolüdür. Türkiye’nin üreten gücü organize sanayi bölgeleri olarak bizler de camia olarak gençlerimize güveniyor, bağımsızlık meşalemizin sonsuza dek yanması, gençlerimizin ve milletimizin aydınlık yarınları için var gücümüzle çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz.

Bu vesile gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, cennet vatanımız uğruna canını fedan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle, şükranla anıyorum.”

FOTO GALERİ