19 MAYIS, MİLLETİMİZ İÇİN BİR DÖNÜM NOKTASIDIR


Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

19 Mayıs 1919 tarihinin Türk milleti için bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Kütükcü’nün mesajı şu şekilde: “19 Mayıs 1919, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının milli mücadeleyi başlattıkları, tarihimizin en özel günlerinden birisidir. Milletimizin bağımsızlığında bir dönüm noktası olan bu tarihi günün 103. yılını kutlamanın büyük gururunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bizler için gurur vesilesi olan tarihimizin bu şanlı gününü ve ‘En büyük eserimdir’ dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni gençlere emanet etmiştir. Bu gurur ve bilinçle yetişen gençlerimizin, aziz milletimizin emanetine sahip çıkacağından hiç kuşkumuz yok.

Türkiye’nin üreten gücü OSB camiası olarak bizler de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milletimizin emanetini daha güzel yarınlara taşımak için bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde durmaksızın çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.”