OSB’LERDE OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

OSBÜK ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “OSB'lerde Okul Öncesi Eğitim Kurumları Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi. OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Erken Çocukluk Eğitimi Daire Başkanı Ekrem Cinoğlu’nun katıldığı toplantıda, OSB'lerde okul öncesi eğitim kurumu hizmetlerinin yaygınlaştırılması konusu istişare edildi.

Toplantının açılışında konuşan OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, en karlı yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunun altını çizerek, OSB’lerde eğitim alt yapısının gelişmesi için önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Kütükcü, kadınların iş hayatına ve üretime katılımlarının artmasıyla birlikte OSB’lerde de yeni ihtiyaçlar ortaya çıktığını, anaokullarının da bu önemli ihtiyaçlardan birisi olduğunu söyledi. Kütükcü, OSB’lerde anaokulu sayısının artması için çalıştıklarını ifade ederek, OSB’lere bu çalışmalara sahip çıkmaları çağrısında bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan da organize sanayi bölgelerinde okul öncesi eğitim kurumu hizmetleri konusunda çeşitli çalışmaların yürütüldüğünü anlattı. Bakanlık olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile Mesleki Eğitim Merkezleri Projesi gibi bir çalışma üzerine yoğunlaştıklarını anlatan Turan, bu konuda nasıl bir iş modelinin yürütüleceğinin istişare edildiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Erken Çocukluk Eğitimi Daire Başkanı Ekrem Cinoğlu ise yapılacak çalışmanın çok önemli olduğunu ifade etti. Bakanlık açısından OSB’lerde anaokulu açılmasının sevindirici olacağını aktaran Cinoğlu, Bakanlığın bu konuda çalışmalara destek vermeye hazır olduğunu söyledi.

Toplantıda okul öncesi eğitim kurumu bulunmayan işletmedeki OSB'lerin Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve bölge müdürleri ile konuyla ilgili istişarelerde bulunuldu.

FOTO GALERİ