“OSB’LERİMİZ KALKINMA MÜCADELESİNİN EN BÜYÜK KAHRAMANIDIR”

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Antalya'da düzenlenen Bölge Müdürleri İstişare Toplantısına katıldı.  Toplantının açılışında Bölge müdürlerine OSB’lere yönelik hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Kütükcü, Türkiye’nin kalkınma mücadelesinin en büyük kahramanlarının OSB’ler olduğunun altını çizdi.

OSB’lerin yoğun katılım sağladığı toplantıdaki konuşmasına 10 Kasım dolayısıyla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anarak başlayan Kütükcü, “İnşallah bu cennet vatanımız, Cumhuriyetimizin ve ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde daha nice 100 yıllara ulaşacak” dedi. OSBÜK olarak OSB’lerin daha güçlü ve daha rekabetçi hale gelmesi için istişare kültürünü devam ettireceklerini söyleyen Kütükcü, sanayileşme ve kalkınmanın mücadelesinin en büyük kahramanlarının OSB’ler olduğunu vurguladı.

Konuşmasında OSB Müdürlerine seslenen Kütükcü, “Bugün, 392 organize sanayi bölgemiz, 67 bin sanayi işletmemiz ve iki buçuk milyonun üzerinde çalışanımızla Türk sanayisinin lokomotifiyiz. Camia olarak, Türkiye’de planlı sanayileşmenin en güçlü temsilcisiyiz. Türkiye’deki 1000 Büyük Sanayi Kuruluşu’nun 600’ü organize sanayi bölgelerimizde üretim yapıyor. Organize sanayi bölgelerimizin sınırları aşan bu başarılarında sizlerin büyük emeği var. Ben, bu zorlu mücadeleye ve başarı hikayelerine verdiğiniz tüm katkılardan dolayı bütün bölge müdürlerime çok teşekkür ediyorum. Aslında tüm bu çalışmalarımızın ortak amacı organize sanayi bölgelerimizin hizmet kapasitesini daha da geliştirmek ve sanayide üstlendiğimiz lokomotiflik rolünü sürdürülebilir hale getirmek” diye konuştu.

Kütükcü’nün ardından Trendyol Türkiye Satış ve İş Geliştirme Direktörü Özkan Çokaygil, E-Ticaret ve E-İhracat alanında bilgiler verirken, eğitmen Dr. Şaban Kızıldağ da motivasyon konuşması ile “Mazeret Yok, Çıkış Var” isimli sunum gerçekleştirdi.


REHBERLİK VE TEFTİŞ BAŞKANI MORGÜL’DEN OSBÜK’E TEŞEKKÜR

OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Gül Akyürek Balta’nın da yer aldığı toplantının öğleden sonraki oturumunda ise Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Muzaffer Barış Morgül, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığının faaliyetlerini anlattı. “OSB Müdürlükleri, en büyük paydaşımızdır” ifadesini kullanan Morgül, düzenlenen toplantı için OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü’ye teşekkür etti.

Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Başmüfettişleri Dr. Soner Altaş, Fatih Çelik ve Ömer Faruk Koç, OSB’lerde Rehberlik ve Teftiş Uygulamaları hakkında bilgilendirmeler yaparak, katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

Toplantının sonunda OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Balta, bir kapanış konuşması gerçekleştirdi.TOPLANTININ TÜM FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ.FOTO GALERİ