“30 AĞUSTOS RUHUNU EBEDİYEN SİNEMİZDE YAŞATACAĞIZ”

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kütükcü mesajında, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin sona erdiği 30 Ağustos 1922 tarihinin, milletimizin tek yürek ve tek bilekle yazdığı şanlı bir zaferin tarihi olduğunu söyledi.

Başkan Kütükcü’nün mesajı şu şekilde:

"30 Ağustos, aziz milletimizin Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği bağımsızlık mücadelesi ve tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Bu büyük zafer, hepimiz için gurur vesilesidir. Millet olarak en önemli sorumluluklarımızdan birisi de bu gururu, ebediyen sinemizde yaşatmak ve büyütmektir.

Türkiye’nin 81 ilinde ülkemizin üreten gücü organize sanayi bölgeleri olarak, ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu toprakların refah seviyesini artırmak, vatanımızı daha güçlü ve müreffeh yarınlara ulaştırmak için durmaksızın çalışıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

FOTO GALERİ