“OSB’LERDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM” İÇİN EĞİTİMLER BAŞLADI

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK), Vodafone Business Türkiye ve Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliğinde, OSBÜK Akademi koordinasyonunda “Organize Sanayi Bölgelerinde Dijital Dönüşüm Sertifikasyon Programı” eğitimleri başladı.

OSBÜK, organize sanayi bölgelerinin yapay zekâ, nesnelerin interneti, robotik süreç ve siber güvenlik gibi dijital pek çok alanda yetkinliğinin daha da artması için çalışmalarını sürdürüyor. Dijital dönüşüm alanında OSBÜK-Vodafone Business Türkiye-Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından 10 hafta boyunca 10 başlıkta eğitim programı düzenlenecek.

 

EĞİTİMLERİN BİRİNCİSİ YOĞUN BİR KATILIMLA YAPILDI

Organize sanayi bölgelerinden yoğun bir katılımın sağlandığı eğitimlerin birincisinde, “Dijital Dönüşümün Sanayicilere/KOBİ’lere Etkisi” anlatıldı. Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halit Keskin eğitimde OSB ve sanayicilerine Dijital Dönüşüm Kapsamı, Dijitalleşmenin İtici Güçleri, Dijital Dönüşümün Sanayiye ve KOBİ’lere Etkileri, Dijital Dönüşüm Uygulama Örnekleri, Dijital Dönüşümün Zorlukları ve Fırsatları, Dijital Yol Haritasının Nasıl Oluşturulacağı ile Dijital Teknolojideki Son Trendler gibi farklı başlıkları anlattı. Eğitimde Keskin, dijital dönüşümün iş modelleri ortaya çıkardığını söyleyerek, “Dijital dönüşüm makine dönüşümü değil, zihniyet devrimidir. Dijital dönüşüm teknik bir devrim ancak yönetim biçiminde de devrim yapmalıyız” diye konuştu.

 

OSB’LER 10 HAFTA BOYUNCA DİJİTAL KONULARDA EĞİTİM ALACAK

Türkiye’nin üreten gücü organize sanayi bölgelerine 10 hafta boyunca bulut bilişimden dijital dönüşümün KOBİ’lere etkisine kadar 10 başlıkta eğitimler verilecek. Eğitimler sonunda yapılacak sınavda başarılı olacak katılımcılar ise sertifikalarını alacak.

Çevrimiçi verilecek eğitimlerin ismi ise şu şekilde:

- “Dijital Dönüşüm ve Sanayicilere/ KOBİ’lere Etkisi”

- “Dijital Strateji ve Dijital İş Modelleri”

- “Endüstri 4.0 ve Temelleri (Büyük Veri, Yapay Zeka, Sanal Artırılmış Gerçeklik)”

- “Nesnelerin İnterneti (Iot)”

- “Bulut Bilişim ve 5G”

- “Robotik Süreç Otomasyonu ve Siber Güvenlik”

- Üç Boyutlu Yazıcı, Dijital İkiz ve Simülasyon, Blockchain

- “Dijital Liderlik/Dijital Kültür/Dijital İK”

- “Dijital Pazarlama (1. Bölüm)”

- “Dijital Pazarlama (2. Bölüm)”

FOTO GALERİ