“GELECEĞİN TÜRKİYE’SİNİ İNŞA EDECEK ÇOCUKLARIMIZA GÜVENİYORUZ”

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 102. yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin kurulması ile millet egemenliğinin tüm dünyaya ilan edildiğini ifade eden Kütükcü’nün açıklaması şu şekilde: “Milli egemenliğimizi taçlandırdığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin kuruluşunun 102. yılını millet olarak ilk günkü inanç, heyecan ve gururla kutluyoruz. Hiç şüphesiz, bu gurur, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Millet iradesinin sarsılmaz bir şekilde tecelli ettiği bugünü, dünya çocuklarına armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Türkiye’nin üreten gücü organize sanayi bölgeleri camiası olarak, geleceğin Türkiye’sini inşa edecek, aziz vatanımızı daha ileriye taşıyacak çocuklarımıza, gençlerimize güveniyoruz.

Bu vesileyle bir kez daha Gazi Meclisimizin 102. kuruluş yıldönümünü kutluyor, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

FOTO GALERİ