Turkish Cargo, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu iş birliği ile Türkiye’nin ihracatına değer katıyor - OSBÜK - OSBÜK

Turkish Cargo, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu iş birliği ile Türkiye’nin ihracatına değer katıyor

01-11-2021

Dünyanın en çok ülkesine uçan hava kargo markası Turkish Cargo, ihracata ve ihracatçıya destek vermek amacıyla iş birliği içinde olduğu birçok kurum ve kuruluşla ortaya koyduğu projelerle, bölgesel kazanımların tüm Türkiye’de birçok farklı alanda hız kazanarak etkin bir şekilde sürdürmeyi hedefliyor. Turkish Cargo, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu iş birliği ile ‘OSB’lerde Küresel Rekabette Lojistik Stratejileri Online Ortak Akıl Toplantısı’ gerçekleştirerek hava lojistiğinin önemini bir kez daha vurguladı. Türkiye’nin üretim merkezi olan Organize Sanayi Bölgeleri, hava kargo taşımacılığı alanında bilgilendirilerek konu özelinde ihtiyaçları saptandı. Toplantı sonunda hava kargo lojistiğinin OSB’ler üzerindeki etkisinin artırılması adına “Lojistik Stratejilerde OSB’leri Geleceğe Taşıyacak 10 Parametre” belirlendi. Gerçekleştirilen bu toplantı ile Turkish Cargo, geçmişte olduğu gibi ihracatın canlanmasına, gelişimine katkı sağlamaya ve ihracatçıya destek vermeye devam ediyor.

 

Geliştirdiği projeler ve iş birlikleriyle her zaman ihracatçının yanında yer alan Turkish Cargo, Konya Sanayi Bölgesi ile olan iş birliği sayesinde 2012 yılında başlattığı ve devam eden çalışmalar sonucunda 2018 yılı mayıs ayı itibariyle Konya Havalimanı eski terminal bölgesinde kargo terminali oluşturarak faaliyete geçirmiştir. KOS (Konya Organize Sanayi) işletmeciliği ile yapılan sözleşme de iç hat ve dış hat gidiş dönüş kargo işlemlerinin inşa edilen terminalden gerçekleştirilmesine karar verilmiştir. Bölge çalışmaları kapsamında Organize Sanayi Bölgeleri’nde faaliyet gösteren firmalar ile devamlı olarak görüşülmektedir. Bayrak taşıyıcı marka, ihracata ve ihracatçıya destek vermek amacıyla iş birliği içinde olduğu birçok kurum ve kuruluşla ortaya koyduğu projelerle, bölgesel kazanımların tüm Türkiye’de birçok farklı alanda hız kazanarak etkin bir şekilde sürdürmeyi hedefliyor. Bu hedefle, pazar koşullarına göre anlık aksiyonlar alarak “ihracata katkı” vizyonuyla yoğun bir şekilde yürüttüğü araştırma ve analizlerle piyasa gereksinimlerine çok kısa sürede karşılık verebiliyor.

 

Turkish Cargo hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

 

Sıkça Sorulan Sorular sayfasından kargo taşıma bilgilerine ulaşabilirsiniz.