TOBB TÜRKİYE TİCARET MERKEZİ ŞİKAGO TANITIM TOPLANTISI - OSBÜK - OSBÜK

TOBB TÜRKİYE TİCARET MERKEZİ ŞİKAGO TANITIM TOPLANTISI

17-06-2021

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ve TOBB Ticaret Merkezleri A.Ş. iş birliğinde Ankara’daki OSB’lere yönelik TOBB Türkiye Ticaret Merkezi Şikago Tanıtım Toplantısı düzenlendi. Toplantıda Türk şirketlerine satış, pazarlama, dağıtım ve satış sonrası destek alanında hizmet verecek, Türk ürünlerinin ABD pazarına girişini ve pazarda tutunmasını kolaylaştıracak bilgiler verildi.

 

Ticaret merkezleri köprü görevi görüyor

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ankara Sanayi Odası (ASO) 1 OSB Müdürü Cüneyt Çalık, ABD’nin Türk sanayicisi için büyük bir pazar olduğunu ifade etti. ABD’de Türk ürünlerine karşı ön yargı bulunmadığı kaydeden Çalık, Türk Ticaret Merkezleri sayesinde sanayicinin ABD’de güçlü yer tutacağını, ABD pazarına girişte ticaret merkezlerinin köprü görevi gördüğünü ve ticarette kolaylık sağlayarak sanayicinin karlı çıkmasında büyük rol oynadığını anlattı.

TOBB Ticaret Merkezleri A.Ş. Genel Müdürü Noyan Ciritoğlu da TOBB Türkiye Ticaret Merkezi Şikago hakkında bilgiler vererek, amaçlarının Türk firmalarını hedef ülkelerde başarılı kılmak olduğunu söyledi. Şikago’daki merkezin çalışmalarına başladığını ofis, depo gibi hizmetlerin yanı sıra danışmanlık ile iş geliştirme hizmetleri verdiğini aktaran Ciritoğlu, doğrudan yatırım ve yeni satış kanalları oluşturma gibi stratejik hedefleri bulunduğunu anlattı.

Toplantılara, ABD’ye ihracat potansiyeli olan diğer illerdeki OSB’lerde de  devam edilecek.