TERÖRÜ LANETLİYORUZ - OSBÜK - OSBÜK

TERÖRÜ LANETLİYORUZ

29-06-2016

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Cahit Nakıboğlu, 28 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısını şiddetle kınadıklarını belirterek “MASUM CANLARIMIZA ACIMASIZCA KIYAN, TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜNÜ ŞİDDETLE KINIYOR VE LANETLİYORUZ” dedi. Nakıboğlu yaptığı açıklamasında “Terör nereden gelirse gelsin, hangi şartlarda yapılırsa yapılsın, hiçbir şekilde kabul edilemez bir insanlık suçudur. Hain ve alçakça yapılan bu eylem herkes tarafından nefretle kınanmalıdır.

Mübarek Ramazan ayında yapılan bu menfur olaylar bir kez daha gösteriyor ki terörün dini, dili, milleti yoktur. Bugün terör sadece ülkemizin değil tüm dünyanın başına bela olmuş, birinci derecede mücadele edilmesi gereken evrensel bir sorun haline gelmiştir. Önemli gelişmelerin yaşandığı şu günlerde, bu alçak saldırıların ülkemizi hedef alması manidardır.

Vatanımızın birlik ve beraberliğine kastedilen bu hain saldırılar karşısında sağduyulu hareket etmeliyiz. İnanıyorum ki büyük ve güçlü devletimiz bu saldırıyı planlayan, yardım yataklık edenlere hak ettikleri cevabı verecektir.

Organize Sanayi Bölgelerimiz adına, hayatlarını kaybedenlere Yüce Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyoruz” dedi