TEKİRDAĞ OSB’LERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI - OSBÜK - OSBÜK

TEKİRDAĞ OSB’LERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

20-08-2014

Ülkemizin çeşitli illerinde bulunan OSB Yöneticileri ve temsilcileri ile bir araya gelerek; tanışmak güç birliği yapmak ve varsa sorunları, kaynağından öğrenip çözüm yolları bulmak ve iyi örnekleri diğer OSB’lerimizle paylaşmak amacıyla geleneksel olarak düzenlenen “İl OSB’leri İştişare Toplantıları” ndan Tekirdağ programı 12 Ağustos 2014 tarihinde Ramada Tekirdağ otelde gerçekleşti.

Program öncesinde, OSBÜK Ağustos 2014 ayı toplantısı Yönetim Kurulu ve Bölge Müdürleri Komisyonunun müşterek katılımıyla yapıldı. Yönetim Kurulu toplantısında, gündem maddeleri kurul ve komisyon üyelerince değerlendirilerek dilek ve temenniler bölümünün tamamlanmasıyla İstişare toplantısının düzenleneceği salona geçildi.

Toplantıya; Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Tekirdağ ili Vali Yardımcıları, Ali İhsan Karamanlı Başkanlığındaki OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyon üyeleri, Tekirdağ’da görev yapan Kaymakamlar, Tekirdağ OSB’leri Yönetim Kurulu üyeleri, OSB Müdürleri, çalışanları ve sanayiciler olmak üzere 82 kişi katıldı.

Program, OSBÜK Genel Sekreteri Ali Yüksel’in OSB’ler ve OSBÜK hakkındaki sunumuyla başladı. OSBÜK Uzmanı Serkan ATA ise Tekirdağ OSB’leri hakkında sunumunu gerçekleştirdi. Yapılan bilgilendirme sunumları sonrasında OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi.

Nakıboğlu konuşmasında; Tekirdağ OSB’lerinin ülkemiz ekonomisine büyük katkıda bulunduğu ve Islah OSB aşamasındaki süreci işaret ederek “başta Sayın Valimiz olmak üzere bu başarıda emeği geçen siz değerli OSB Yöneticilerimizi tebrik etmek ve sorunlarınız konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Özellikle OSBÜK olarak 10 yıldır hayalimiz olan, OSB dışına yapılacak sanayi tesislerine ruhsat verilmemesi konusunda Sayın Valimizin almış olduğu örnek karardan dolayı kendilerini tebrik ediyor ve bu uygulamanın her ilimizde yaygınlaştırılmasını diliyorum. Bizim amacımız daha çok sizleri dinlemek, genel ve özel sorunlarınız hakkında bilgilenip Ankara’ya dönüşümüzde çözüm yolları bulmaktır. Bu sebeple sizlere daha çok zaman tanımak adına sözlerime şimdilik burada son verirken, bu toplantının Tekirdağ ilimiz ve OSB camiamız için hayırlı olmasını diler. Davetimize icabet edip onurlandırdığınız için sizlere teşekkür ederek başarılarınızın devamını dileriz.” dedi.

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya ise yapmış olduğu konuşmalarında, Tekirdağ’daki OSB’lerden, Tekirdağ OSB’leri ihracat ve ithalat değerlerinden, Ergene Havzası Koruma Eylem Planından, OSB’lerin gelecekteki hedeflerinden, yapılan yatırımlardan ve yatırımcılardan bahsederek, “Bu toplantı ilk tanışma, birbirimizi anlama ve birbirimizin farkına varmak açısından çok büyük fayda gösterdi, faydalı olduğunun kanaatindeyim. Bizde kendimizi meramımızı geldiğimiz 20-30 ayda geldiğimiz mesafeyi sizlerle paylaştık ama değerli Başkanım kıymetli arkadaşlar bunun devamını getirmemiz lazım.” şeklinde konuşup OSBÜK Başkanı Cahit Nakıboğlu’na Tekirdağ iline gelmelerinden dolayı teşekkür edip tekrar bir araya gelme temennisinde bulundu.

Programın İstişare bölümünde ise OSBÜK Başkanı Cahit NAKIBOĞLU, Başkan Yardımcıları Ahmet Hasyüncü ve Süheyl Erboz bölümü yönetmek üzere başkanlık masasına davet edildi. Tekirdağ OSB’lerinin her yönüyle ele alındığı İstişare toplantısı, soru cevap ve serbest kürsü bölümleriyle tamamlandı.

Program, plaket töreni ve akşam yemeği ile sona erdi.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4