TEKİRDAĞ İLİ OSB BÖLGE MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI - OSBÜK - OSBÜK

TEKİRDAĞ İLİ OSB BÖLGE MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI

04-01-2013

OSB Üst Kuruluşumuz; OSB’lerin yerelde sorunlarına çözüm önerileri getirmek ve kendi aralarında yardımlaşmalarını sağlamak amacı ile “OSBÜK Bölge Toplantıları” nı düzenlenmeye devam etmektedir.

Bu kapsamda, OSBÜK Genel Sekreteri Sn. Ali YÜKSEL ve OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyonu Başkanı Sn. Ali İhsan KARAMANLI’ nın katılımlarıyla 7 Ocak 2013 Pazartesi günü Tekirdağ Valiliği toplantı salonunda “Tekirdağ İli OSB Bölge Müdürleri Toplantısı” yapılmıştır.

Toplantı öncesi Sn. Ali YÜKSEL ve Sn. Ali İhsan KARAMANLI, Tekirdağ Valisi Sn. Ali YERLİKAYA’ ya nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır. Ziyarette OSBÜK Genel Sekreteri Sn. Ali YÜKSEL, Tekirdağ Valisi Sn. Ali YERLİKAYA’ ya OSB’ler ve OSBÜK hakkında brifing vermişlerdir.
Toplantıya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müşaviri ve Tekirdağ İli Islah OSB Koordinatörü Sn. Abdullah AKSOY başta olmak üzere, Muratlı Islah OSB Bölge Müdürü Sn. Günal YILMAZ, Ergene-1 Islah OSB Bölge Müdürü Sn. Soner Abdullah ERGİN, Türk gücü Islah OSB Bölge Müdürü Sn. Cem FİTOLOĞLU, Hayrabolu OSB ve Ergene-2 Islah OSB (V.) Bölge Müdürü Sn. Burçin ÇOLAKOĞLU, Çorlu Deri OSB Bölge Müdürü Sn. Erdinç FERLİER, Çorlu Deri OSB İnşaat Mühendisi Ünal DİNER, Veli köy Islah OSB Bölge Müdürü Sn. Mustafa MAYADAĞLI, Veli meşe Islah OSB Bölge Müdürü Sn. Murat SINAR, Malkara OSB Bölge Müdürü Sn. Taner TURNA ve Sanayi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sn. Şenol AYDIN katılmışlardır.
Tekirdağ OSB’lerimiz için oldukça verimli geçen toplantıda katılımcılar kendilerini tanıtırken bir taraftan da Bölgelerindeki karşılaştıkları sorunlar hakkında görüş alış verişinde bulunmuşlardır.
Programda ilk olarak açılış konuşmasını OSBÜK Genel Sekreteri Sn. Ali YÜKSEL yapmıştır. Sn. YÜKSEL slayt eşliğinde yaptığı konuşmasında Türkiye’deki OSB’lerin geldiği son durum ve OSBÜK’ ün yapmış olduğu faaliyetler hakkında katılımcılara bilgiler vermiştir.

Toplantıda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müşaviri ve Tekirdağ Islah OSB’leri koordinatörü Sn. Abdullah AKSOY, Tekirdağ OSB’lerinin güncel durumu hakkında açıklamalarda bulunmuşlardır. Sn. AKSOY yaptığı konuşmasında; Tekirdağ ilinde yaklaşık 2000 işletmeden 1329 adetinin faaliyette olduğunu, Tekirdağ’ın yatırımcılar için çok avantajlı durumda olduğunu, bu avantajların başında Tekirdağ’ın İstanbul’a yakın olması, kalifiye personelin yeterince olması ve işletme sahibi yönetim kadrosunun İstanbul çevresinde ikamet etmeleri olduğunu ifade ettiler.

Yapılan toplantıda, Çorlu ve Çerkezköy ilçelerine yoğun sanayi göçlerinin olduğu ifade edildi. Toplantıda Trakya bölgesinin kirlilikten arındırılması için, özellikle Ergene Havzasının normalleştirilmesi çerçevesinde, Islah OSB’lerin büyük önemi olduğu ifade edildi.

Toplantı sonrası OSBÜK heyeti ile birlikte öğle yemeği için Tekirdağ Ramada otele geçildi. Yenilen yemeklerin ardından OSBÜK heyeti Tekirdağ OSB temsilcileriyle günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra İstanbul’da düzenlenecek olan “Enerji Verimliliği Teknik Eğitim Programı” na katılmak üzere Tekirdağ’dan ayrıldı.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3