TBMM SANAYİ KOMİSYONU BAŞKANI SAYIN ZİYA ALTUNYALDIZ'A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ - OSBÜK - OSBÜK

TBMM SANAYİ KOMİSYONU BAŞKANI SAYIN ZİYA ALTUNYALDIZ’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

29-02-2016

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu ve beraberindeki OSBÜK Yönetim Kurulu Üyeleri, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız’ı makamında ziyaret etti. Sanayi Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız’a hayırlı olsun dileklerini ileten OSBÜK Başkanı Cahit Nakıboğlu, ziyarette yaptığı konuşmada “Üst kuruluşumuz faaliyete geçtiği günden bugüne ekonomi ve iş dünyasında önemli bir boşluğu doldurmuş olup, OSB’lerin sorunlarını çözüme kavuşturulmasında önemli görevleri üstlenerek, ciddi başarılara imza atmıştır. Ülkemizin dört bir köşesindeki OSB’lerimizin gözü, kulağı ve sesi olan OSBÜK, tüm faaliyetlerini tüzel kişilik kazanan 296 OSB için yürütmektedir” dedi.

“OSB’ler Ülkemizin Gücüne Güç Katıyor”

Organize Sanayi Bölgeleri’nin sorunları ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantıda Başkan Nakıboğlu, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız’a geçtiğimiz yıllarda Komisyon üyeleri ile birlikte ülke ekonomimizin vazgeçilmezlerinden olan OSB’lerimize geziler düzenlediklerini ve aynı şekilde bu dönemde de gezilere devam etmek istediklerini söyledi. Nakıboğlu sorunların çözüme kavuşması halinde OSB’lerimiz sanayide büyük atılımlar gerçekleştireceğine dikkat çekerek Altunyaldız’ı sahaya davet etti.

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız ise OSBÜK Yönetim Kurulu Üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirtirken, yapılacak bir plan dahilinde ve komisyon üyeleri ile OSB gezilerine katılacaklarını söyledi.OSB’leri de yakından ilgilendiren Ar-ge Reform Paketi’ne de değinen Altunyaldız, “Bu paket, yeni Türkiye’nin ekonomisini, üzerine inşa ettiğimiz yenilikçi bir paketdir” dedi.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3