TBMM BAŞKANI PROF. DR. MUSTAFA ŞENTOP TRAKYA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ BAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ - OSBÜK - OSBÜK

TBMM BAŞKANI PROF. DR. MUSTAFA ŞENTOP TRAKYA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ BAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

04-08-2021

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop Trakya Organize Sanayi Bölgesi Başkanları ile bir araya geldi.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Çorlu TSO Meclis Başkanı OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Erdim Noyan, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan, Tekirdağ Edirne ve Kırklareli illeri OSB Başkanları ve il protokolünün katılımıyla, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda Organize Sanayi Bölgeleri İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Erdim Noyan: “Ülkemizde bulunan 353 OSB’nin 24 tanesi bölgemizdedir Özellikle, 2011 yılında yürürlüğe giren Ergene Havzası Koruma Eylem Planı sonrası kurulan 22 Islah OSB’nin %50’si bölgemizde bulunmaktadır. Bu 11 OSB’nin 9 tanesi Tekirdağ 2 tanesi de Kırklareli illerimizdedir. Özellikle, Islahtan Gelen bu OSB’lerin sorunlarını kendi özelinde değerlendirmek gerekmektedir” dedi.

MÜSİLAJ SORUNU SANAYİ TESİSLERİMİZ HAKKINDA YANLIŞ BİR ALGI OLUŞTURDU

Noyan, “Ülkenin görünmeyen kahramanları olan sanayicilerimiz, üretim ve ihracaat yaparak, vergi ve istihdama katkıları ile ülkemizin gelişimi için büyük mücadele vermektedirler. Son günlerde Marmara Denizinde görülen müsilaj sorunu nedeni ile bölgedeki sanayi tesislerimiz hakkında maalesef yanlış bir algı oluşturulmuştur. Müsilaj sorununun bölgemizle bir ilgisi olmadığı malumunuzdur” ifadelerini kullandı.

Sanayicilerimizin devletimiz tarafından projelendirilen Ergene Havzası Koruma Eylem Planı Derin Deniz Deşarj Projesinde ellerini taşın altına koyduklarına dikkat çeken OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Erdim Noyan, Trakya bölgesindeki organize sanayi bölgelerinin sorunları olan, bir parselde birden fazla katılımcının faaliyet gösterememesi, OSB’lerin ihtiyaç duyduğu hizmet ve destek alanlarının oluşturulması, katılımcı tanımı, su problemi, ruhsatsız kuyu sorunu, elektrik dağıtım lisansı verilmemesi konularını dile getirdi.