SCADA CEZALARININ İPTALİ KESİNLEŞTİ - OSBÜK - OSBÜK

SCADA CEZALARININ İPTALİ KESİNLEŞTİ

04-11-2020

OSBÜK Başkanı Kütükcü, çalışmalarımız sonuç verdi dedi ve teşekkür etti

Bir süredir OSB camiasının gündeminde olan, bünyesinde enerji üretim santrali bulunan OSB’lere TEİAŞ’ın SCADA bağlantısından dolayı yazdığı cezalar OSBÜK’ün yaptığı çalışmalar neticesinde iptal edildi.

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, konuyla ilgili sosyal medya hesabından “Çalışmalarımız neticesinde, TEİAŞ’ın OSB’lerimize SCADA bağlantısından dolayı yazdığı tüm cezalar iptal edildi. Ödenen ceza faturaları da iade edilecek Ancak OSB’lerimiz de 31.01.2021’ye kadar anlık veri iletimini sağlayacak sistemi kuracak” açıklamasını yaptı. Kütükcü ayrıca bu süreçte OSB camiasının yanında olan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Sanayi Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş ve TEİAŞ Genel Müdürü Orhan Kaldırım’a teşekkür etti.

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, geçtiğimiz hafta yapılan OSBÜK Ege Bölge Toplantısında cezaların iptal edileceği yönünde görüş birliğine varıldığını ifade etmişti. Bugün OSBÜK’e Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü tarafından iletilen yazı ile konu netlik kazanmış oldu.