ŞANLIURFA OSB’LERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI - OSBÜK - OSBÜK

ŞANLIURFA OSB’LERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

20-04-2015

OSBÜK Yönetim Kurulu; ülkemizin dört bir köşesinde bulunan OSB’lerimizin temsilcileriyle bir araya gelerek tanışmak, fikir alışverişinde bulunup güç birliği yapmak, varsa sorunları kaynağından öğrenip çözüm yolları bulmak ve iyi örnekleri diğer OSB’lerle paylaşmak amacıyla geleneksel olarak düzenlenen “OSB İstişare Toplantıları” ndan Şanlıurfa programı 16/17 Nisan 2015 tarihlerinde Hilton Garden Inn otelinde gerçekleştirildi.

Programların ilk gününde, OSBÜK Nisan 2015 Yönetim Kurulu ve OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyonu toplantısı yapıldı. OSB’leri çok yakından ilgilendiren gündem maddeleri kurul ve komisyon üyelerinin değerlendirmeleriyle tamamlandı.

Programın ikinci gününde OSBÜK heyeti Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’e nezaket ziyaretleri düzenledi.

Ziyaretlerin tamamlanmasıyla Şanlıurfa İli OSB’leri İstişare Toplantısına geçildi. Söz konusu programa; Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, OSBÜK Başkanı Cahit Nakıboğlu, Vali Yardımcıları Aylin Kırcı Duman, Mehmet Keklik ve Uğur Sezer, Birecik Kaymakamı Deniz Zeyrek, Viranşehir Kaymakamı Huzeyfe Citer, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, OSBÜK Yönetim Kurulu üyeleri, Şanlıurfa’da bulunan OSB’lerin Yönetim Kurulu üyeleri, Bölge Müdürleri ile çalışanları ve sanayiciler katıldı.

Programda, OSBÜK Uzmanı Serkan ATA Türkiye’deki OSB’lerin gelişim serüveni adlı sunumu ile bilgi verirken, Şanlıurfa OSB Bölge Müdürü Oktay Yaşar’da Şanlıurfa OSB’leri hakkındaki sunumunu yaptı.

Sunumların tamamlanmasıyla programın istişare bölümüne geçildi. Programda konuşan OSBÜK Başkanı Nakıboğlu; OSBÜK olarak Şanlıurfa’da bulunmaktan son derece memnun olduğumuzu ifade etmeliyim. OSB’lerimiz çok şükür ülkemizin her tarafında gelişiyor ve büyüyor, OSB’lerin önemi her geçen gün daha da anlaşılıyor, bir zamanların Türkiye’sinde iğneden ipliğe her şeyi ithal ederken, şimdi hamdolsun her türlü tesisi kurabilecek kabiliyete sahibiz. OSBÜK olarak amacımız sizleri dinleyip, genel ve özel sorunlarınız hakkında bilgilenip çözüm yolları bulmaktır. Bu sebeple bizleri davet eden başta Sayın Valimiz olmak üzere Şanlıurfa OSB temsilcilerimize teşekkür eder, bu toplantının Şanlıurfa ilimiz ve OSB camiamız için hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Şanlıurfa Valisi İzzet Küçük ise yapmış olduğu konuşmalarında, OSBÜK’ü Şanlıurfa’da görmekten ve ağırlamaktan memnun olduklarını belirterek Başkan Nakıboğlu ve Yönetim Kuruluna’na teşekkür etti. Vali Küçük konuşmasında; “Türkiye’de ekonomik büyümeyle ilgili sorunlar sıralanırken tasarruf oranlarının yetersizliği, sermaye girişinin azlığı gibi nedenler sıralanır. Benim kanaatimce birinci sorun işlerin çok yavaş yürümesidir” dedi.

OSB’leri daha kurumsal müessese hale getirmek için mevzuat düzenlemesi yapılması gerektiğini de belirten Vali Küçük; konut sorununu çözmek için çıkarılan TOKİ yasası gibi bir düzenlemenin OSB’lerde de uygulanmasının işleri hızlandıracağına inandığını ifade etti.

Şanlıurfa OSB’lerinin her yönüyle ele alındığı istişare toplantısı, soru cevap ve serbest kürsü bölümleriyle devam etti ve günün anısına düzenlenen plaket töreni ile sona erdi.

Program sonrasında OSBÜK ve Şanlıurfa OSB heyetleri Şanlıurfa OSB’de firma ziyaretleri gerçekleştirdi.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6
Dosya 7
Dosya 8
Dosya 9
Dosya 10
Dosya 11
Dosya 12
Dosya 13
Dosya 14
Dosya 15
Dosya 16
Dosya 17
Dosya 18
Dosya 19