SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ - OSBÜK - OSBÜK

SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

23-06-2021

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı iş birliğinde Sanayide Enerji Verimliliği eğitimi gerçekleştirildi.

Online yapılan eğitimde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Proje Destekler Daire Başkanı Ersoy Metin, Enerji Verimliliği Destekleri ve Verimlilik Artırıcı Proje kapsamındaki çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Endüstri Mühendisi Sezgin Öztürk de ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi’ni anlattı.

 

OSB’ler Pandemide ülkemizin yüz akı oldu

Türkiye’nin tüm illerinde bulunan organize sanayi bölgelerinin üretim üssü olduğunu vurgulayan OSBÜK Genel Sekreteri O. Fatih Soysal, pandemi sürecinde de üretimi durdurmayarak ülkenin yüz akı olduklarını söyledi. Soysal, OSB’lerin 2 milyondan fazla istihdam ve 67 binden fazla firma ile üretime devam ettiğini belirterek, “Enerji verimliliği konusuna devletimiz çok önem ve destek veriyor. Bu alandaki destekler konusunda da uzman arkadaşlarımız bilgiler verecek” diye konuştu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Tanıtım, Eğitim ve Etüt Daire Başkanı Murat Ersin Şahin de enerji verimliliği konusunda bu tür çalışmaların yapılmasının önemli olduğuna dikkat çekti. Sanayi sektöründeki enerji verimliliği çalışmalarının Bakanlık tarafından öncelikler arasında yer aldığını belirten Şahin, enerji verimliliği projelerine destek miktarının 5 kat arttırıldığını dile getirdi.

Eğitim katılımcıların sorularının cevaplandırılmasıyla devam etti.