“SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ” ANLATILDI - OSBÜK - OSBÜK

“SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ” ANLATILDI

11-11-2021

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından “Sanayide Enerji Verimliliği” eğitimi, İstanbul, Kırklareli ve Tekirdağ illerindeki toplam 26 OSB’ye yönelik yapıldı.

Eğitimde Enerji Verimliliği Mevzuatı’nı anlatan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı Yüksek Makine Mühendisi Hüseyin Can Topcan, enerji yönetimine ilişkin bilgiler verdi. Endüstriyel işletme ve diğer alanlarda enerji yöneticisi belirlemenin kriterlerini anlatan Topcan, Enerji Yönetim Sistemi (EYS) ile ilgili de, “EYS, bir kuruluşta veya şirkette amaçlara ve enerji hedeflerine ulaşmak için enerji politikasının, enerji hedeflerinin eylem planlarının ve süreçlerin oluşturulmasına yönelik bir sistemdir. Sistem güncel yasal gereklilikleri ve yükümlülüklerin sağlanmasına yardımcı olur. Ayrıca temel hedefi enerji performansının sürekli iyileştirilmesini sağlamaktır” dedi.

Eğitimin devamında Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı Destekler Daire Başkanı Ersoy Metin, Enerji Verimliliği desteklerini, Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı Endüstri Mühendisi ve Denetim Birimi Koordinatörü Necip Öztürk, sanayide enerji verimliliği denetimini anlatırken, Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı Bilgisayar Mühendisi Erdal Altun da, Enver Portalı için gelen soruları cevapladı.