REHBERLİK VE TEFTİŞ BAŞKANLIĞI “MARMARA BÖLGESİ OSB’LERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI” YAPILDI - OSBÜK - OSBÜK

REHBERLİK VE TEFTİŞ BAŞKANLIĞI “MARMARA BÖLGESİ OSB’LERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI” YAPILDI

30-09-2014

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı ile OSBÜK’ün koordinasyonunda “Marmara Bölgesi OSB’leri Bilgilendirme Toplantısı” TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas OSB’nin ev sahipliğinde 18 Eylül 2014 tarihinde Kocaeli’nde gerçekleştirilmiştir. Programa OSBÜK Başkanı Cahit Nakıboğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Rehberlik ve Teftiş Başkanı Kibar Altunal ve Bakanlık Müfettişleri, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Soner Erkek ve Şube Müdürü Esra Oğuz, Marmara Bölgesinde yer alan çeşitli OSB’lerin Yöneticileri ve Bölge Müdürleri olmak üzere yaklaşık 200 kişi iştirak etmiştir.

OSBÜK Genel Sekreteri Ali Yüksel, OSBÜK Başkanı Cahit Nakıboğlu ve Rehberlik ve Teftiş Başkanı Kibar Altunal’ın açılış konuşmalarıyla başlayan program kapsamında; Bakanlık Müfettişleri, Başmüfettiş Zeynep Aylin Aytekin, Müfettiş Ersin Akpınar, Müfettiş Yardımcıları İlker Tura ve Ertan Sülev tarafından eğitim çalışması gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu programda, OSB’lerin müfettiş raporlarına da yansıyan kemikleşmiş sorunları, imar uygulamaları ile ilgili mevzuat ve sorunları, hukuki ve cezai sorumluluklar ve ayrıca OSB’lerin elektrik faaliyetleri başlıkları altında sunumlar yapılmıştır.

Programın sonunda ise, soru – cevap bölümüne geçilerek OSB’lerin sıklıkla karşılaştığı sorunlara ve mevzuatın bu sorunlara karşı bakışına yer verilmiştir.

Ayrıca programa katılan OSB’lerden bu tür eğitim çalışmalarının sıklıkla yapılması önerisi getirilmiş, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı ve OSBÜK tarafından bu konu olumlu olarak değerlendirilmiştir.

Ülkemizin farklı bölgelerinde düzenlenecek olan, eğitim ve bilgilendirme toplantılarının yeri ve tarihleri önümüzdeki günlerde web sayfamız aracılığıyla ilan edilerek OSB’lerimizle paylaşılacaktır.

Marmara Bölgesi OSB’leri Bilgilendirme Toplantısı programı fotoğraflarına aşağıdaki dosyadan ulaşabilirsiniz.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6
Dosya 7
Dosya 8