OSBÜK’TEN TBMM KOMİSYONLARINA ÇIKARMA - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK’TEN TBMM KOMİSYONLARINA ÇIKARMA

18-01-2019

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş ile Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Tahir Akyürek’i ziyaret etti.

İlk olarak TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş’ı ziyaret eden OSBÜK Başkanı Kütükcü, Elitaş’a OSB’lerin Türkiye ekonomisi için önemini anlattı. OSB’lerin Türkiye’nin en başarılı üretim alanları olduğunun altını çizen Kütükcü, Elitaş’a OSB camiasının sorunlarını ve beklentilerini de iletti. Elitaş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “OSB’lerin sorunlarını çözmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız” dedi.

Türkiye üretimle ayakta duruyor

OSBÜK heyetinin ikinci durağı Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu oldu. Heyet, komisyon başkanı Tahir Akyürek ile görüştü. OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, OSBÜK’ün yapmış olduğu faaliyetler hakkında Akyürek’i detaylı bilgilendirerek OSB’lerin yaşadığı zorlukları anlattı.

Akyürek de, “Türkiye’nin gücü üretmekten geliyor. Üretmek aslında kutsal bir kavramdır. Şuanda Türkiye ayakta ise sizler ve sanayiciler sayesindedir. Ticaret daha kolay ama üretici sanayici öyle değil çoğaltmak, personelini çalıştırmak, ürettiğini pazarlamak zorunda. Rekabet şartları artık çok farklı. Sanayicilerimiz uluslararası rekabete de hazır olmalı” ifadelerini kullandı.

Başkan Memiş Kütükcü öncülüğünde gerçekleştirilen ziyaretlere OSBÜK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bekir Sütcü, OSBÜK Yönetim Kurulu Üyeleri Hakkı Attaroğlu, Adem Ceylan, Ömer Ünsal, Tahir Nursaçan, Mustafa Yağlı, Sabri Tekli, Denetim Kurulu Üyesi Nihat Tunalı, OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyon Başkanı Vahit Türkyılmaz, OSBÜK Genel Sekreter Vekili Serkan Ata da katıldı.