OSBÜK’TEN “İSTİHDAM DESTEKLERİNDEN YARARLANIN” ÇAĞRISI - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK’TEN “İSTİHDAM DESTEKLERİNDEN YARARLANIN” ÇAĞRISI

08-03-2019

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine TOBB, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan İstihdam Seferberliğine desteklediklerini açıkladı. Kütükcü, OSB’lere ve OSB sanayicilerine verilen desteklerden yararlanmaları çağrısında bulundu.

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) olarak her zaman üreten, ihracat yapan ve istihdam sağlayan Türkiye’nin yanında olduklarını ve OSB’lerde bir milyon 800 bin üzerinde insana doğrudan istihdam sağladıklarını vurgulayan Kütükcü, “2017 yılında başlatılan istihdam seferberliğinde olduğu gibi, bu yıl başlatılan istihdam seferberliğini de destekliyoruz. Bu konuda iş dünyamızın, OSB sanayicilerimizin verilen desteklerden yararlanmaları son derece önemli. İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında iş dünyamıza, girişimcilerimize 8 farklı teşvik sunuluyor ve bunları pek çoğu tarihi destekler şeklinde. Biz tüm bu destekler için Sayın Cumhurbaşkanımıza, bakanlıklarımıza ve büyük çabaları için TOBB Başkanımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kütükcü, istihdam destekleri hakkında bilgi almak isteyenlerin detaylı bilgilere istihdamseferberligi.org internet sitesinden ulaşabileceklerini de sözlerine ekledi.