OSBÜK’TEN ENFLASYONLA TOPYEKUN MÜCADELE PROGRAMINA TAM DESTEK - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK’TEN ENFLASYONLA TOPYEKUN MÜCADELE PROGRAMINA TAM DESTEK

10-10-2018

Organize Sanayi Bölgelerinin çatı kuruluşu OSBÜK, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programına tam destek verdi. Türkiye’nin en öncelikli alanlarından birisinin yüksek enflasyonla mücadele olduğunun altını çizen OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, “Türkiye’nin üreten gücü olarak, 325 OSB’mizle bu mücadeleye tam destek veriyoruz” dedi.

Organize Sanayi Bölgelerinin Türkiye’nin üreten gücü olduğunu ve içinde bulunduğumuz süreçten en fazla etkilenen kesimlerden birisinin de üreten kesim olduğunu vurgulayan Kütükcü, “Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ve tüm bakanlıklarımızın, STK’larımızın, iş dünyası temsilcilerimizin destek verdiği Enflasyonla Topyekun Mücadele Programını son derece yerinde buluyoruz. Çünkü biliyoruz ki, enflasyon demek, istikrarsız bir ekonomi demektir. Enflasyon demek, maliyet artışı ve işsizlik demektir. Bu anlamda OSB camiası olarak, bize yıllarca büyük bedeller ödeten enflasyon canavarını yeniden hortlatmamak için verilen tüm mücadelenin tam destekçisiyiz” şeklinde konuştu.

OSB’lerin enerji yükünü hafifletecek destekler bekliyoruz

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programında Bakan Albayrak’ın KDV iadelerinin yılsonuna kadar ödeneceği, işverenlere istihdam desteği verileceği, elektrik ve doğalgaza yılbaşına kadar yeni zam yapılmayacağı gibi açıklamalarının da önemli olduğunu aktaran Kütükcü, “Sanayi tesislerimizi korumak, bu dalgalı süreçten en az hasarla çıkarmak ülkemizin geleceği açısından son derece önemli. Burada sanayi tesislerine verilen başta istihdam desteği olmak üzere, her türlü destek çok anlamlı. Ayrıca OSB’lerimizde çok ciddi enerji maliyet artışlarıyla karşı karşıyayız. Camia olarak bu konuda da, enerji yükünü hafifletecek destekler bekliyoruz” şeklinde konuştu.