OSBÜK’TEN ÇERKEZKÖY OSB’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK’TEN ÇERKEZKÖY OSB’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

27-11-2013

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu, Çerkezköy OSB’yi ziyaret etti. OSBÜK Yönetim Kurulu adına; Başkan Nurettin ÖZDEBİR ve Yönetim Kurulu Üyeleri Süheyl ERBOZ, Nihat TUNALI, Bölge Müdürleri Komisyonu Üyeleri Haydar YILDIZ, Direnç ÖZDEMİR ile Genel Sekreter Ali YÜKSEL ’den oluşan heyet 21 Kasım 2012 tarihinde Çerkezköy OSB Yönetim Kurulunu ziyaret etti.
Çerkezköy OSB Başkanı Ömer SARIOĞLU, Başkan Yardımcısı M. Gündal ADALI, Yönetim Kurulu Üyeleri Selim ASAEL, Saim BUYRUK ile Bölge Müdürü Mehmet ÖZDOĞAN tarafından karşılanan OSBÜK Heyeti ile ortak toplantı yapılmış ve Çerkezköy OSB hakkında bilgi sunularak, OSB’lerin ortak sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Toplantıda konuşan Çerkezköy OSB Başkanı Ömer SARIOĞLU, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başta Nurettin ÖZDEBİR olmak üzere OSBÜK heyetine teşekkür etti. Başkan SARIOĞLU ’nun Çerkezköy OSB’nin geldiği son durum hakkında bilgiler verdiği konuşmasında “Bölgedeki sanayiciler olarak Tekirdağ’da Sanayi Odası kurma çalışmalarımız sürüyor. Çalışmalar çerçevesinde bugün de OSBÜK Başkanımız Nurettin ÖZDEBİR ’den tecrübelerini alacağız. Bizler de çalışmalarımızı bu çerçevede gerçekleştireceğiz’’ dedi.

OSBÜK Başkanı Nurettin ÖZDEBİR ise ziyaretle ilgili; “Bu tür ziyaretler OSBÜK ’ün sık sık yaptığı ve çok faydalı bulduğu faaliyetlerimizdendir. Bu defa programı müsait olan Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımla birlikte uzun zamandır programımızda olmasına rağmen bir türlü fırsat bulamadığımız Çerkezköy OSB’yi ve değerli Başkanı Sayın Ömer SARIOĞLU ’nu ziyaret ettik ve çok memnun olduk. Ziyaretimiz aynı zamanda ÇOSB ’un yeni taşındığı Bölge Müdürlüğü binası ile bu yıl eğitim ve öğretime açtığı Endüstri Meslek Lisesi’ne hayırlı olsun ziyareti oldu. ÇOSB ’un yeni hizmet binası çok fonksiyonel ve güzel olmuş, güle güle kullansınlar. Bu yıl eğitim ve öğretime açılan meslek lisesi de ilgili kanunun çıkmasını müteakip ilk yıl eğitime başlaması sebebiyle ve vakıf veya dernek kurmadan OSB Tüzel kişiliği olarak kurulup işletilmesi de çok anlamlı. Ülkemize, milletimize ve sanayicilerimize hayırlı olsun. Temennimiz bu tür okulların OSB’lerde hızla yaygınlaştırılmasıdır.” şeklinde konuştu.

Başkan ÖZDEBİR, Tekirdağ Sanayi Odası’nın kurulması için yapılan çalışmalar konusunda ise, sanayici ile tüccarın hayata bakış açılarının farklı olduğunu belirterek şöyle devam etti: “Sanayici ve tüccarın menfaatleri genelde birbiri ile örtüşmez. Sanayici uzun vadeli plan ve program yapar, tüccar ise daha kısa vadeli plan, program yapar. Tüccar daha çok neden para kazanırsa onu satar. İl genelinde 1 tane sanayici varsa, onun 20-30 katı tüccar, tacir vardır. Bu nedenle Ticaret ve Sanayi Odaları’nda sanayicinin temsil oranı daha alt seviyede bulunuyor.” diye konuştu.

Yapılan toplantı ve konuşmaların ardından OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin ÖZDEBİR ve Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer SARIOĞLU ziyaret anısına birbirlerine hediye takdim ettiler. İkili heyet 23 Kasım 2012 Cuma günü Kayseri’de yapılacak olan “VI. OSB Enerji Zirvesi” programında görüşmek üzere vedalaştılar.

Fotoğraf 1
Fotoğraf 2