OSBÜK YÖNETİMİNDEN TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NA ZİYARET - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK YÖNETİMİNDEN TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NA ZİYARET

24-08-2019

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK)  Yönetim Kurulu Üyeleri, Ağustos ayı Yönetim Kurulu Toplantısının ardından, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti. OSB’lerin ve Türk sanayisinin geleceği ile ilgili istişarelerin yapıldığı ziyarette, OSBÜK ve TOBB işbirliğinin ortak hedefler doğrultusunda devam edeceğinin altı çizildi.

Ziyarette konuşan OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na OSB camiasına verdikleri tüm desteklerden dolayı teşekkür etti. OSBÜK’ün Temmuz ayında çok yüksek bir katılımla gerçekleştirdiği 17. Olağan Genel Kurulu’nun ardından çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ettiğini aktaran Kütükcü, “OSBÜK olarak artık tüm OSB’leri kucaklayan, kapsayıcı, OSB’lerin sorunlarına daha kalıcı çözümler üreten bir üst kuruluş haline geliyoruz.  Ülkemizin her köşesinde bulunan organize sanayi bölgelerimizin her biri, bizim için son derece kıymetli. Dolayısıyla bizim OSB camiası olarak, birlik ve beraberlik içerisinde yapacağımız her çalışma Türk sanayisinin yarınlarına hizmet edecektir. OSBÜK Yönetim Kurulu olarak, bu sorumlulukla hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.

OSB’lerle oda-borsa camiasının güçlü işbirliğinin Türk sanayisi için son derece önemli olduğuna da dikkat çeken Kütükcü, sözlerine şu şekilde devam etti:  “OSBÜK olarak, bakanlıklarımızla, birlikte çalıştığımız kurumlarla ve Türk iş dünyasının en büyük sivil toplum kuruluşu olan TOBB gibi kurumlarla güçlü işbirliği geliştirmeyi son derece önemsiyoruz. Şu anda sağlamış olduğumuz bu güçlü diyalog ortamı, camiamızın kazanımlarını da artırıyor” diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu’ndan tam destek

OSBÜK’ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirten TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise, OSB’lerin Türkiye’nin hem gurur kaynağı hem de dünya rol model olan planlı sanayi alanları olduğunu vurguladı. Türkiye’deki OSB’lerin başarılarıyla gurur duyduklarını belirten Hisarcıklıoğlu, “TOBB olarak her zaman OSB’lerdeki firmalarımızın hizmetindeyiz. TOBB ve OSBÜK işbirliğinde geçen yıl üretim reform paketinde sanayicinin üzerindeki pek çok yükün kaldırılmasını sağlamıştık. Önümüzdeki süreçte de TOBB ve OSBÜK olarak OSB’lerimizin ve sanayicilerimizin sıkıntılarının çözüme ulaşması için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Hisarcıklıoğlu, OSBÜK’ün Türkiye’nin sanayileşmesini temsil ettiğini, bu yüzden sorumluluklarının da fazla olduğunu belirterek, “Her zaman yanınızdayım” mesajı verdi.

Ziyarete OSBÜK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Bekir Sütcü, Seyit Ardıç, Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Şimşek, Erdim Noyan, Erol Gülmez, Salih Esen, Ali İhsan Özdoğan, Fahri Eldemir, Günay Güneş,  Denetim Kurulu Üyeleri Ömer Ünsal, Sabri Tekli, Genel Sekreter V. Serkan Ata katıldı.