OSBÜK YÖNETİM KURULU; “GÜN DEMOKRASİMİZİN YANINDA OLMA GÜNÜDÜR” - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK YÖNETİM KURULU; “GÜN DEMOKRASİMİZİN YANINDA OLMA GÜNÜDÜR”

16-07-2016

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri emir komuta zinciri dışında gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimi; Türk halkının demokrasiye sahip çıkması ve başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, hükümet üyeleri, siyasi parti başkanları, milletvekilleri basın ve sivil toplum kuruluşlarının olayların başladığı andan itibaren şiddetli tepki ve vakur duruş ortaya koymaları sonucu başarısız kalmıştır.

Demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen ve Millet iradesine karşı yapılan bu girişim, OSBÜK Yönetim Kurulu olarak asla kabul edilmemekte ve şiddetle kınanmaktadır. OSB Üst Kuruluşu olarak, 299 OSB, 50 binden fazla sanayicimiz ve 2 milyona yakın OSB çalışanları adına her zaman demokrasinin ve hür iradenin yanında olduğumuz bir kez daha ifade ediyoruz.

Bu hain ve alçakça planlanan kalkışmanın başarısız olması için demokratik duruşunu ortaya koyan tüm yetkililer ve Türk Milletine şükranlarımızı sunarız.

Bu uğurda şehit düşen polis, asker ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.

Büyük OSB Ailesi olarak; Devletimizin güçlenmesi, milletimizin huzur ve refahı ve ülkemizin en gelişmiş ilk 10 ülke arasında hak ettiği yeri alabilmesi için üretmeye, ihracat ve istihdama daha büyük gayret ve kararlılıkla devam edeceğimizi bildirir, Ülkemizin demokrasi yolunda, terörden arındırılmış olarak huzur içinde yaşamasını temenni ederiz.

OSB ÜST KURULUŞU YÖNETİM KURULU