OSBÜK YÖNETİM KURULU DENİZLİ’DE - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK YÖNETİM KURULU DENİZLİ’DE

01-11-2019

Denizli OSB’nin ev sahipliğinde bir dizi toplantı ve fabrika ziyaretleri için Denizli’ye giden OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ve yönetim kurulu üyeleri OSBÜK Ekim ayı yönetim kurulu toplantısını Denizli OSB’de gerçekleştirdi.

Toplantıya OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Seyit Ardıç, Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Gülmez, Erdim Noyan, Tahir Nursaçan, Cengiz Şimşek, Ali İhsan Özdoğan, Adnan Keleşoğlu, Mustafa Türker, Günay Güneş, Fahri Eldemir, Necip Filiz, OSBÜK Denetim Kurulu Üyesi Sabri Tekli ve OSBÜK Genel Sekreter V. Serkan Ata katıldı.

Toplantıdan önce OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu ve Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet TAŞ, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ve Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’ı makamlarında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) yönetim kurulu üyeleriyle görüşmek için Denizli’ye gelen Anadolu’nun en önemli iş adamları ile öğlen yemeğinde bir araya gelinerek iş adamlarının sorunlar dinlendikten sonra Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji gezildi. Okul Müdürü Sadi Öztekin OSBÜK heyetine okulda eğitim veren bölümleri gezdirip verdikleri eğitime ilişkin detaylı bilgiler verdi. Okulun her bölümünü gezen OSBÜK Başkanı Kütükcü öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Okul ziyaretinde konuşan OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Necip Filiz, “DOSTEK Koleji, daha önce öğrenci bulamayan ve kontenjanının çok altında mevcut ile ayakta kalmaya çalışan, ardından da kapanan okul, biz devraldıktan sonra tamamen değişti. Kontenjanımızın çok üzerinde, 1.200 dolayında ön kayıt aldık ve bunlardan birçoğunu okulumuza kabul edemedik. Kontenjanımız şu anda tamamen dolu” dedi.

Amaçlarının Denizli sanayisine nitelikli ara eleman yetiştirmek olduğunu belirten Filiz, “Okulumuz ile Organize Sanayi Bölgesi’ndeki işletmeler sıkı bir ilişki içine girdi. Şimdiden birçok sanayi kuruluşu buradan öğrenci aldı hem onlara burs veriyor hem de fabrikalarını açtı. Biz eminiz ki okuldan mezun olan öğrencilerimizin en az yüzde 75’i hemen iş bulacak, fabrikalarda çalışmaya başlayacak” şeklinde konuştu.

OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü de iki günlük program için Denizli’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Mesleki teknik liseleri çok önemsiyoruz, sloganımız ara eleman değil aranılan eleman yetiştirmektir” dedi.

OSBÜK heyeti Denizli OSB’de bulunan fabrikaları ziyaret ederek üretimi yerinde inceleyerek Denizli programını tamamdı.