OSBÜK YÖNETİM KURULU; BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI VE EKONOMİ BAKANINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ DÜZENLEDİ - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK YÖNETİM KURULU; BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI VE EKONOMİ BAKANINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ DÜZENLEDİ

19-01-2014

OSBÜK Başkanı Sn. Cahit NAKIBOĞLU başkanlığındaki OSBÜK Yönetim Kurulu, 16 Ocak 2014 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Fikri IŞIK ve Ekonomi Bakanı Sn. Nihat ZEYBEKÇİ’ yi makamında ziyaret etti. Her iki bakan ziyaretlerine, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı görevine yeni seçilen Gaziantep Milletvekili Sn. İbrahim Halil MAZICIOĞLU eşlik etti. Programlara OSBÜK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Süheyl ERBOZ, Yönetim Kurulu Üyeleri Sn. Nihat TUNALI, Sn. Ahmet KAYA, Sn. Ertuğrul TEZGÖREN, Sn. Sabri TEKLİ, Sn. Memiş KÜTÜKÇÜ, Sn. Hakkı ATTAROĞLU, Sn. Selim YEDİKARDEŞ, OSBÜK Genel Sekreteri Sn. Ali YÜKSEL, OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyonu Başkanı Sn. Ali İhsan KARAMANLI ve OSBÜK Uzmanı Sn. Serkan ATA katıldı.

OSBÜK Yönetiminin ilk ziyareti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Fikri IŞIK’a oldu, OSBÜK Başkanı Sn. Cahit NAKIBOĞLU yeni görevlerinin Sn. Bakana hayırlı olması temennisinde bulunarak “OSB’lere ilişkin Kanun, Yönetmelik ve Genel Sorunlar” hakkında hazırlanan kapsamlı bir rapor sundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, OSBÜK heyetini yakın ilgiyle karşılayan Bakan IŞIK, Türkiye’nin 2023 ekonomik hedeflerini yakalamak için OSB’lere büyük işler düştüğünü, sanayi camiasının önünü açacak çalışmaların yapılacağını ve bu çalışmaları OSBÜK ile birlikte yapacaklarını, OSBÜK’ün görüş ve önerilerinin önemli olduğu vurgusunu yaparak, sunulan raporun değerlendirilmesi için önümüzdeki günlerde tekrar bir araya gelinmesine karar verildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı ziyareti çiçek ve hediye takdimiyle sona erdi.

Ekonomi Bakanı Sn. Nihat ZEYBEKÇİ’ye yapılan ziyaret ise oldukça sıcak geçti, Bakanlık öncesinde, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı görevini de yapan Sn. Nihat ZEYBEKÇİ Organize Sanayi Bölgelerini yakından tanıdıklarını, OSB’lerin Türkiye ekonomisine katkısına ve ihracatta olan payına değinerek, OSBÜK’ün her zaman yanında olduklarını belirti. OSBÜK Başkanı Sn. NAKIBOĞLU ise Sn. Bakana yeni görevlerinde başarılar dileyerek OSB’lerin Ekonomi Bakanlığı nezdinde yaşadıkları yasal sorunlar hakkında bilgi verdi. Bakan ziyareti çiçek ve hediye takdimiyle sona erdi.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6