OSBÜK YÖNETİM KURULU BAŞKANI MAHMUT YILMAZ VE BAŞKAN VEKİLİ NURETTİN ÖZDEBİR SANAYİ VE TİCARET BAKANI SAYIN NİHAT ERGÜN' Ü MAKAMINDA ZİYARET ETTİLER - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK YÖNETİM KURULU BAŞKANI MAHMUT YILMAZ VE BAŞKAN VEKİLİ NURETTİN ÖZDEBİR SANAYİ VE TİCARET BAKANI SAYIN NİHAT ERGÜN’ Ü MAKAMINDA ZİYARET ETTİLER

27-12-2010

OSB Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Nihat ERGÜN’ ü makamında ziyaret etti
Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut YILMAZ, Başkan Vekili Nurettin ÖZDEBİR, Bölge Müdürleri Komisyonu Başkanı Ali İhsan KARAMANLI ve Genel Sekreter Ali YÜKSEL’den oluşan OSBÜK Heyeti; Sayın Bakanı makamında ziyaret ederek OSBÜK’ün 2010 yılı faaliyetleri ve 2011 yılı projeleri hakkında bilgi verdi.
Toplantıda, OSBÜK tarafından hazırlanarak “V. Sektörel Ekonomi Şurası” toplantısında Başbakan Yardımcısı Ali BABACAN’a sunulan “OSB’lerin TEMEL SORUNLARI ve ÇÖZÜM ÖNERİLERİ” konulu;
– Kapalı alanı 2.000 metrekareden küçük olan ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığından özel izin tesisler hariç, bütün sanayi tesislerinin OSB’lerde kurulmasının zorunlu ve/veya cazip hale getirilmesi.
– Yatırımcı için OSB’lerin cazibe merkezi haline getirilmesi amacı ile teşvik politikalarında OSB’ler adına pozitif ayrımcılık yapılması.
– OSB yatırımcılarının kullandığı elektrik ve doğal gaz bedellerinin kamu yüklerinden arındırılması.
– OSB’lere lisanslı doğal gaz temin ve dağıtım yetkisinin verilmemesi.
– OSB’lerde bedelsiz arsa tahsisine devam edilmesi,
rapor hakkında bilgi sunuldu. Sayın Bakan özellikle OSB’lerde bedelsiz arsa tahsisi konusunun Meclis tatile girmeden en kısa sürede yasalaştırmayı düşündüklerini belirtti.
OSBÜK tarafından 2011 yılının ilk çeyreğinde yapılması planlanan II. OSB ÇEVRE ZİRVESİ’ne davet edilen Sayın ERGÜN, söz konusu Zirveye katılmak istediğini bildirdi.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3