OSBÜK YILIN İLK YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRDİ - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK YILIN İLK YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRDİ

23-01-2013

Üst Kuruluşumuzca her ay farklı illerde düzenli olarak gerçekleştirilen, OSBÜK Yönetim Kurulu ve OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyonu toplantı programının bu yıl ilki; 18-19 Ocak 2013 tarihlerinde, İstanbul’da İkitelli Organize Sanayi Bölgesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Programın ilk günü olan 18 Ocak Cuma günü, OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi ve İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sn. Nihat TUNALI’ nın İstanbul Sheraton Otel’ de katılımcıların onuruna vermiş olduğu akşam yemeği ile başladı.

Yemeğin sonrasında OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyonu, OCAK 2013 ayı toplantısı yapıldı. Programda hazır bulunan OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyonu Başkanı Sn. Ali İhsan KARAMANLI ve OSBÜK Genel Sekreteri Sn. Ali YÜKSEL toplantıyı açarak komisyon üyelerine gündem maddeleri hakkında bilgiler verdi. Yapılan toplantının bir bölümüne OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nurettin ÖZDEBİR’ de katıldılar.

OSB dünyasını çok yakından ilgilendiren gündem maddelerinde yer alan sorunlar, çözüm önerileri, yapılacak çalışmalar, atılacak adımlar konusunda güncel konular masaya yatırılarak komisyon üyelerince değerlendirmelerde bulunuldu. Gece 24:00’ e kadar süren toplantı son derece interaktif geçti.

Programın ikinci günü olan 19 Ocak Cumartesi günü, OSBÜK heyeti, İkitelli Organize Sanayi Bölgesine geçerek burada öncelikle İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sn. Nihat TUNALI’ nın makamı ziyaret edilerek günün anısına hediye takdim etti.

Daha sonra toplantı salonuna geçen OSBÜK Yönetim Kurulu ve OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyonu, OCAK 2013 ayı toplantısı müşterek gerçekleştirildi.
İkitelli OSB Bölge Müdürlüğünde gerçekleşen programın öğleden önceki bölümü, OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nurettin ÖZDEBİR başkanlığında yapıldı. Toplantıda OSBÜK Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Sn. Tahir BÜYÜKHELVACIGİL, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sn. Ahmet HASYÜNCÜ, Sn. Bekir SÜTÇÜ, Sn. Mustafa YAĞLI, Sn. Süheyl ERBOZ olmak üzere Bölge Müdürleri Komisyon Başkan ve üyeleri hazır bulundu.

Toplantıda 2012 yılı değerlendirilirken, bir önceki gün yapılan toplantıda ki Yönetim Kurulu maddeleri üzerinde görüş alışverişi yapılarak alınacak kararlar belirlendi.
Toplantının öğleden sonraki bölümünde ise Nükleer Enerji konulu gündemin paneli gerçekleştirildi.

Panele İstanbul Valisi ve İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hüseyin Avni MUTLU olmak üzere İkitelli OSB Müteşebbis Heyet Üyeleri, İstanbul’daki OSB’lerin Başkan ve Yöneticileri, Kooperatif Başkanları ve üyeleri iştirak ettiler.

Program İkitelli OSB’nin tanıtım filminin izlenmesiyle başladı. Programın açılış konuşmasını, OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi ve İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sn. Nihat TUNALI yaptılar. TUNALI yaptığı konuşmasında OSBÜK Yönetim Kurulu toplantısının Bölgelerinde yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek İkitelli OSB’de yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

Sn. TUNALI’ dan sonra kürsüye çıkan OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nurettin ÖZDEBİR, Avrupa’nın en büyük OSB’si olan İkitelli OSB’nin ev sahipliğine, gösterdikleri ilgiye teşekkür ederek yeni hizmete giren Bölge Müdürlüğü binalarının hayırlı olması temennisinde bulundular. Sn. ÖZDEBİR ayrıca OSBÜK’ ün çalışmaları ve faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgiler verdiler.

Sn. ÖZDEBİR’in konuşmasını tamamlamasından sonra Yönetim Kurulu gündem maddelerinden olan, OSBÜK’ün misafir olarak davet ettiği, Fizik Mühendisi ve Türkiye Nükleer Enerji Platformu Başkanı Sn. Adil BUYAN tarafından “DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE NÜKLEER ENERJİ UYGULAMALARI” konulu sunum yapıldı. Sunum soru ve cevaplar bölümüyle sona erdi.

Yapılan sunum sonrası kürsüye İstanbul Valisi ve İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hüseyin Avni MUTLU davet edildi.
Sn. MUTLU katılımcılara yaptığı konuşmasında: OSBÜK’ün değerli başkanı ve üyelerini burada görmekten son derece mutlu olduklarını ifade ederek, “OSBÜK’ün aylık toplantılarından birini İkitelli OSB’de yapmalarından dolayı onur duyduklarını ve bu vesileyle kendilerine şükranlarımızı ve hoş geldiniz dileklerimi ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Sn. Vali: Programda yapılan nükleer enerji konulu sunumun çok önemli ve doyurucu olduğunu ifade ederek, “Bu çalışmayı gerçekleştiren değerli bilim insanımıza da teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmasında OSB’lerin ülke ekonomisi için nedenli önemli olduğunu vurgularken, “Sanayicilerin gururumuz olduğunu ifade etmek istiyorum” dedi.

Konuşmaların ardından plaket töreni gerçekleştirildi. İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hüseyin Avni MUTLU ve İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sn. Nihat TUNALI ve OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nurettin ÖZDEBİR günün anısına birer teşekkür plaketi takdim ettiler.

İstanbul ziyareti aynı gün akşamı İkitelli OSB’nin düzenlemiş olduğu yemekli boğaz turuyla sona erdi.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6