OSBÜK-TÜBİTAK MARTEK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK-TÜBİTAK MARTEK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

02-07-2019

OSBÜK ile TÜBİTAK Marmara Teknokent A.Ş. arasında, Amerika’daki Türk Ticaret Merkezinin OSBÜK tarafından kullanılması, karşılıklı bilgi ve teknoloji transferi sağlanması, OSB’lerdeki işletmelerin her türlü yatırım sermayesine erişimlerinin kolaylaştırılması, Ar-Ge-inovasyon ve girişimcilik fonlarına erişilmesi, ürün ve hizmetlerin dış pazarlara açılması konularında işbirliği protokolü imzalandı.

Protokolü Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü ile TÜBİTAK MARTEK Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Ali Okur imzaladı. Protokol imza töreninde konuşan OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, OSBÜK’ün artık proje üreten bir kurum haline geldiğini ve bu süreci daha da geliştirmek istediklerini vurguladı.

OSBÜK proje üreten bir kurum haline geldi

Kütükcü, “Yaptığımız işbirlikleri ve projelerle OSB camiamızın üretim gücünü artırarak, ülke ekonomisine katkısını geliştirmeye çalışıyoruz. İnşallah MARTEK’le imzaladığımız bu protokol de, bu sürece önemli katkılar verecek. TÜBİTAK Marmara Teknokent’le yapacağımız projelerde birlikte çalışma ile ilgili bir protokol imzalıyoruz. Çünkü bu uzmanlık konusu. Projelerin yazımı, içeriğini ve sürdürülebilirliğini sağlamak açısından MARTEK’le ve daha pek çok kurumla işbirliğimizi daha da artıracağız” şeklinde konuştu.

TÜBİTAK Marmara Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Ali Okur ise, OSBÜK’le protokol imzalamaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “İnşallah süreç OSB’lerimiz için de, bizler içinde hayır olur” dedi.

OSBÜK merkezinde gerçekleşen protokol imza törenine OSBÜK Başkanı Yardımcıları Bekir Sütçü, Ali Bahar, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakkı Attaroğlu, Ömer Ünsal, Seyit Ardıç,  Tahir Nursaçan, Mustafa Yağlı, Sabri Tekli, Denetim Kurulu Üyesi Ulvi Sakarya ile OSBÜK Genel Sekreter Vekili Serkan Ata katıldı.