OSBÜK VE TSE TARAFINDAN DÜZENLENEN ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK VE TSE TARAFINDAN DÜZENLENEN ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

16-03-2021

OSBÜK ve TSE tarafından, organize sanayi bölgelerinde enerji verimliliğini artırmak amacıyla kurulması mevzuat gereği zorunlu hale gelen Enerji Yönetim Sistemi eğitim programlarının ilki gerçekleştirildi. Eğitimde Türk Standardları Enstitüsü TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Eğitmeni Tuncay Çimen OSB temsilcilerine enerji yönetim sistemi ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

OSB’lerin katılımlarıyla 19 Mart 2021 tarihine kadar 5 gün boyunca devam edecek eğitimlerin ilkinde, OSB temsilcilerine Enerji Yönetim Sistemlerinin ve Belgelendirmenin Faydaları, Prosedürler ve TS EN ISO 50001 Standardı Maddelerinin Tetkik Görevlisi Gözüyle Yorumlanması gibi daha birçok konuda bilgiler verildi. Eğitim sonunda katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ve TSE Başkanı Adem Şahin’in katılımlarıyla OSBÜK ve TSE arasında standardizasyon, eğitim, belgelendirme, muayene, gözetim, deney ve kalibrasyon alanlarında iş birliğini artırmak amacıyla bir protokol imzalanmıştı.