OSBÜK TAKBİS CONNECTOR TANITIM VE UYGULAMA EĞİTİMİ TAMAMLANDI - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK TAKBİS CONNECTOR TANITIM VE UYGULAMA EĞİTİMİ TAMAMLANDI

30-10-2017

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu OSBÜK tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü işbirliğinde 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren yürütülen ve hizmete sunulan TAKBİS (Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi) OSB’lerden gelen beklenti ve gereksinimleri daha iyi karşılama hedefi doğrultusunda yenilendi. Yenilenen “OSBÜK TAKBİS CONNECTOR” tanıtım ve uygulama eğitimi programı 27 Ekim 2017 Cuma saat 14:00’te Ankara Sanayi Odası Toplantı Salonunda yapıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri ve Türkiye’nin değişik bölgelerindeki OSB’lerden gelen temsilcilerin yoğun katılımında toplandı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından OSBÜK tanıtım filminin seyredildiği programın selamlama konuşmasını OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Seyit Ardıç yaptı. OSB’leri ilgilendiren çeşitli konulara değinen Başkan Ardıç’ın konuşmasından sonra OSBÜK Genel Sekreter V. Serkan Ata OSB’ler ve TAKBİS kullanan OSB’lerin memnuniyetlerinden kısaca bahsetti. Yenilenen OSBÜK TAKBİS CONNECTOR hakkında ODAKGIS yetkili Harita Mühendisi Murat Turan ve Destek Hizmetleri Yöneticisi Buket Yılmaz tarafından bilgilendirme ve eğitim sunumları verildi. Eğitimin ardından soru cevap paneline geçildi. OSB’lerden gelen sorular Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Dr. Emre Öğütcen tarafından cevaplandırıldı.

OSBÜK tarafından gerçekleştirilen programa Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü Maden Mühendisi Faruk Bektaş, Harita Mühendisi Onur Koluaçık, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Elektronik Belge Yönetimi Şube Müdürü Bünyamin Karagöz, OSB Bölge Müdürleri ve ODAKGIS yetkili uzmanları katıldı.

Program teşekkür konuşmasının ardından katılımcıların toplu fotoğraf çekimiyle tamamlanmıştır.