OSBÜK, SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ EĞİTİMİNİN STARTINI VERDİ - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK, SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ EĞİTİMİNİN STARTINI VERDİ

14-02-2020

OSBÜK, TOBB, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından organize sanayi bölgelerinde 500 TEP ve üzeri enerji tüketen OSB sanayicilerine yönelik başlatılan Enerji Verimliliği eğitimlerinin ilki yapıldı.
Ankara Sanayi Odası 1. OSB’de gerçekleştirilen eğitimde, katılımcılara enerji verimliliği mevzuatı, enerji yönetimi, enerji etütleri, enerji verimliliği destek mekanizmaları ve yasal yükümlülükler anlatıldı.
Programa Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı Tanıtım, Eğitim ve Etüt Daire Başkanı Murat Ersin Şahin, KOBİ Araştırma ve Danışmanlık Merkezi Müdürü Cahit Ceren, OSBÜK Genel Sekreter Yardımcısı Serkan Ata, Ankara Sanayi Odası 1. OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, Ankara’daki OSB’lerde 500 TEP ve üzeri enerji tüketen işletme temsilcileri ile OSB’lerin enerji yöneticileri katıldı.
Başkan Kütükcü, 7. OSB Enerji Zirvesinde eğitimleri duyurmuştu
OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Ocak ayında OSBÜK tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile OSB temsilcilerinin yoğun katılımıyla Ankara’da gerçekleştirilen 7. OSB Enerji Zirvesi’nde Enerji Verimliliği eğitimleriyle ilgili bilgi vererek, bu eğitimleri Türkiye’deki tüm OSB’lerde düzenlemek istediklerini söylemişti.

 

 1. Sunum

2. Sunum