OSBÜK, MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMİ İSTİŞARE ETTİ - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK, MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMİ İSTİŞARE ETTİ

15-04-2021

OSBÜK Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Yüksek Koordinasyon Kurulu üyelerinin katılımıyla yapılan toplantıda mesleki eğitim konusu masaya yatırıldı. Sanayi Bölgeleri Genel Müdür Vekili Soner Erkek’in de katıldığı toplantıda konuşan OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, mesleki eğitimin OSBÜK’ün öncelikli çalışma alanlarından birisi olduğuna dikkat çekerek, “Türkiye’nin geleceği üretime eli değen, üretimin ihtiyaçlarına göre yetişmiş insan kaynağında” dedi.

Mesleki ve teknik eğitim konusunda yapılabilecek çalışmaların istişare edildiği toplantıda mesleki eğitim, staj uygulamaları, mesleki eğitim konusunda İŞKUR ve Yüksek Öğretim Kurumu gibi kurumlarla iş birliği yapılması, sanayicilerin staj konusundaki talepleri gibi konular görüşüldü.

Online yapılan toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdür Vekili Soner Erkek, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Dr. Recep Altın, Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Irmak, OSBÜK Yönetim Kurulu Üyeleri, Denetim Kurulu Üyeleri ve Yüksek Koordinasyon Kurulu Üyeleri katıldı.