OSBÜK MESLEKİ TEKNİK EĞİTİM KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK MESLEKİ TEKNİK EĞİTİM KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

13-11-2017

OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyonu ve OSBÜK Mesleki Teknik Eğitim Komisyonu üyelerinin katılımlarıyla “OSB’lerde Mesleki Teknik Eğitim Okullarının Değerlendirilmesi ve Yaygınlaştırılması Toplantısı” Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Programa OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi ve Mersin Tarsus OSB Başkanı Sabri Tekli, Bölge Müdürleri Komisyon Başkanı Vahit Türkyılmaz, OSBÜK Genel Sekreter V. Serkan Ata, Bölge Müdürleri Komisyon Başkan Yrd. Mustafa Keskin, Bölge Müdürleri Komisyon Üyeleri Halil Yılmaz, Ayhan Özer, Ali Yaprak, Abdil Çalar, Amasya Merzifon OSB Bölge Müdürü Hasbi Altuntaş, Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Özlem Karadağ, ASO Teknik Koleji Okul Müdür V. Ali Güvendiren, Özel İkitelli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurucu Tahir Fırat Şuekinci, Özel İkitelli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Güngör, Adana Özel Erkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kurucu Temsilcisi Yaşar Tunç, Konya OSB Ar-Ge, İnovasyon ve Teknoloji Grup Yöneticisi Muhammet Erol, ASO 2. ve 3. OSB İdare Amiri Adnan Tosya katıldı.

Organize Sanayi Bölgelerinde mesleki ve teknik eğitim veren okullardaki mevcut okulların değerlendirildiği toplantıda, geçtiğimiz aylarda Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katılımlarıyla gerçekleşen 3. OSB Mesleki Teknik Eğitim toplantısının oldukça faydalı olduğu dile getirilerek, OSB’lerde ara elaman (aranan elaman) ihtiyacının ciddi bir sorun oluşturduğuna dikkat çekildi. Mesleki ve Teknik Eğitim Okullarının yaygınlaştırılması ve etki analizinin gerçekleştirilmesi için OSB’lere yönelik anket çalışması yapılması ve çıkan neticeye göre yol haritasının belirlenmesi kararlaştırıldı. Heyet toplantının ardından, Mersin Tarsus OSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyarette bulunarak atölye ve sınıfları ziyaret etti.