OSBÜK GENEL SEKRETERİ OSB ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK GENEL SEKRETERİ OSB ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

17-01-2009

“OSB Uygulma Yönetmeliği Değişiklik Teklifi” hazırlık çalışmalarının ikinci Çalıştay’ ının 09-10 Ocak 2009 tarihinde oluşturulan Çevre ve İmar Alt Komisyon uzmanlarının katılımı ile İstanbul’da yapılmasına karar verilmesi üzerine; OSB Üst Kuruluşu Genel Sekreteri Ali YÜKSEL başlamış olduğu OSB ziyaretlerine 08 Ocak 2009 tarihinde Bolu OSB’ ye ziyareti ile devam etti.

Bolu OSB’de Sayın Genel Sekreterimize Bolu OSB Bölge Müdürü Sayın Mustafa GÜLEN refakat etmiş ve mevcut ekonomik kriz döneminde OSB’ nin ne yönde etkilendiği hakkında ve genel konularda bilgiler vermiştir. 147 hektar brüt alanı olan Bolu OSB’ de 61 parselin tamamı tahsis edilmiş olup; OSB’ de ahşap, tekstil, makine, elektrik kablo ve cam sektörlerinde faaliyet gösteren 46 fabrikada 3.300 kişi istihdam edilmektedir. (bkz. OSBÜK web sayfası OSB Bilgi Sitesi)
Söz konusu ziyaretler kapsamında ziyaret edilen Sakarya 2. OSB’ de Bölge Müdürü Sayın Fikret ASLAN makamında ziyaret edildi ve bilgi alındı. Sakarya’ nın Hendek İlçesinde 300 Hektar alan üzerinde kurulan ve 99 parselinin 84’ ü tahsis edilmiş olan Sakarya 2. OSB’ de 34 fabrikanın inşaatı devam ederken 30 fabrikada üretim sürmekte ve 1935 kişi istihdam edilmektedir. OSB’nin ağırlıklı 5 sektör grubu ise palstik ürünler, tekstil, yapı elemanları ve gıda sanayidir. (bkz. OSBÜK web sayfası OSB Bilgi Sitesi)

Bölge Müdürleri tarafından memnuniyetle karşılanan söz konusu ziyaretlerin, OSB’ lerin yerinde ziyaret edilerek yetkililerden alınan bilgiler ve dinlenen sorunları incelemek ve çözüm yolları oluşturmak amacı ile 2009 yılı içerisinde devam edeceğini bildiren Sayın YÜKSEL, Sakarya 2 OSB’ den İstanbul’ da OSBÜK ve İstanbul Dudullu ile Gebze OSB’nin müşterek organizasyonu ile gerçekleştirilecek “OSB Uygulama Yönetmeliği Değişiklik Teklifi 2. Çalıştay” ına katılmak üzere ayrıldı.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6
Dosya 7
Dosya 8
Dosya 9