OSBÜK GENEL SEKRETERİ 25.12.2008 TARİHİNDE İZMİR'DE OSB ZİYARETLERİNDE BULUNDU - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK GENEL SEKRETERİ 25.12.2008 TARİHİNDE İZMİR’DE OSB ZİYARETLERİNDE BULUNDU

05-01-2009

OSB Uygulma Yönetmeliği’nin tümü üzerindeki OSB önerilerinin alındığı 18.12.008 tarihli “OSB Yöneticileri Eğitim Toplantısı”nda dile getirilen konuların değerlendirilerek Sanayi ve Ticaret Bakanlığına sunulacak değişiklik önerilerini hazırlamak üzere oluşturulan “Genişletilmiş Bölge Müdürleri Komsiyonu Toplantısı”na katılmak üzere 26.12.2008 tarihinde İzmire gelen OSB Üst Kuruluşu Genel Sekreteri Ali YÜKSEL ve Uzmanı Yasemen AYDOĞDU bir dizi OSB ziyaretlerinde bulundu.

Söz konusu ziyaretler kapsamında ziyaret edilen İTOB (İzmir Tekeli Organize Sanayi Bölgesi) da Bölge Müdürü Sayın Mutlu KENANOĞLU makamında ziyaret edildi. Menderes İlçesinin Tekeli Beldesinde tarıma elverişsiz 250 Hektar alan üzerinde kurulan ve 400 parsel bulunan İTOP’un şirin mi şirin Bölge Müdürlüğü binası ve OSB kapsamında incelemelerde bulunularak OSB’nin sorunları ve çözüm önerileri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Daha sonra Torbalı İlçesinin Pancar Beldesinde 95 Hektar alan üzerinde kurulan Pancar OSB ye geçilerek, Bölge Müdürü Sayın Soner ESİNBAY ziyaret edildi. İlk bakışta aman ne güzel ve sevimli Bölge Müdürlüğü binası diyerek girdiğimiz ve Bölge Müdürü’nün “Bu bina geçici binamız” uyarısı ile geçici olduğunu öğrendiğimiz Geçici Bölge Müdürlüğü binasında Sayın ESİNBAY’ın tanıtım sunumundan bilgi alındı. Kendi elektriğini kendisinin üretmesi için gerekli planlamaları yapılarak EPDK’ya Lisans başvurusu yapılan bölgede çok yoğun bir şekilde altyapı çalışmaları devam etmekte olduğu gözlenerek, başarılı çalışmalarının devamı dilek ve temennilerinde bulunuldu.

İzmir’in tekstil sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda ve önemli markalardan oluşan tekstil firmasının bir arada bulunduğu BUCA EGE GİYİM SANAYICİLERİ OSB’ ne geçildi. Yeni hizmet binasını tamamlayarak bir kaç ay önce taşınılan ve bir gün sonra (26.12.2008) resmen açılış töreni yapılacak olan Bölge Müdürlüğü binasında tören için son hazırlklarını yaparken bulduğumuz Bölge Müdürü Sayın Zafer DOĞAN ziyaret edildi. Önceden tespit edilen bir program gereği Bölge Müdürlüğü binasının açılış töreni yapılmasına rağmen, içlerinin kan ağladığını belirten Sayın DOĞAN, ekonomik kriz nedeniyle hemen her gün bir iki fabrikanın battığını belirtti. Yüzlerin gülmediği, düşünceli simalar arasında yapılan Buca Ege Giyim OSB ziyareti maalesef kısa sürdü.

Bölge Müdürleri tarafından memnuniyetle karşılanan söz konusu ziyaretler sonrası OSBÜK ve İzmir Atatürk OSB’nin müşterek organizasyonu ile gerçekleştirilen “OSB Uygulama Yönetmeliği Taslak Çalıştayı”na katılmak üzere Çeşmeye hareket edildi.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6
Dosya 7