OSBÜK ‘BURSA İLİ OSB YÖNETİCİLERİ TOPLANTISI’ TAMAMLANDI - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK ‘BURSA İLİ OSB YÖNETİCİLERİ TOPLANTISI’ TAMAMLANDI

31-07-2012

Üst Kuruluşumuzun geleneksel olarak çeşitli aralıklarla gerçekleştirmiş olduğu, OSB yöneticileri istişare toplantılarından bu yıl ilki OSBÜK ‘Bursa İli OSB Yöneticileri Toplantısı’ programı 27 Temmuz Cuma günü akşamı Bursa Ticarete ve Sanayi Odası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ali UĞUR’un Hilton Bursa Convention Center & SPA’da vermiş olduğu iftar yemeği ile başladı.
Yaklaşık 120 kişinin katıldığı İftar yemeğine başta Bursa Valisi Sn. Şahabettin HARPUT Bursa Milletvekilleri, OSBÜK Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa ilimizdeki 13 OSB yöneticileri, bürokratlar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve çok sayıda sanayici katıldı.
Programda konuklara ilk olarak Bursa TSO Meclis Başkanı Sn. İlhan PARSEKER, daha sonra sırasıyla Bursa TSO OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ali UĞUR, OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin ÖZDEBİR, ve son olarak Bursa Valisi Sayın Şahabettin HARPUT birer konuşma yaptılar.
Konuşmaların ardından plaket töreni gerçekleştirildi. Bursa Ticaret Odası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ali UĞUR ve OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nurettin ÖZDEBİR birer teşekkür plaketi takdim ettiler.
Aynı gün akşamı OSBÜK Yönetim Kurulumuz ve OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyonumuz Temmuz 2012 yılı olağan toplantısını ilgili gündem maddelerini görüşmek üzere müşterek toplantılarını gerçekleştirdiler.
OSBÜK heyeti 28 Temmuz Cumartesi günü program kapsamında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası OSB’ne geçildi. Burada öncelikle Bursa TSO Yönetim Kurulu Başkanlığına ve Bursa TSO OSB Yönetim Kurulu Başkanlığına nezaket ziyaretlerinde bulunuldu.
Nezaket ziyaretlerinin tamamlanmasından sonra ‘OSBÜK Bursa İli OSB Yöneticileri’ toplantısına katılmak üzere toplantı salonuna geçildi.
Toplantının Oturum Başkanlığını Bursa TSO Meclis Başkanı Sn. İlhan PARSEKER ve konuşmacılar Bursa TSO OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ali UĞUR ve OSBÜK Başkanı Sn. Nurettin ÖZDEBİR yaptılar.
Toplantıya Bursa ili OSB’leri yöneticileri katıldılar, programda Organize Sanayi Bölgelerinin sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü. Ayrıca toplantıya OSBÜK’ün daveti üzerine katılan Enerji Uzmanı Mehmet DOĞAN, Enerji piyasalarında serbest piyasa sürecinin değerlendirilmesi ve geleceğe bakış konulu sunum yaptı. Daha sonra doğalgaz, enerji ve atık su konularında ayrı ayrı sunumlar yapıldı. Toplantı sonunda heyet topluca Bosen Enerji A.Ş. tesislerini inceleyerek çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6
Dosya 7