“OSBÜK BTRANS PROGRAMI” KULLANICISI OSB’LERİN DİKKATİNE - OSBÜK - OSBÜK

“OSBÜK BTRANS PROGRAMI” KULLANICISI OSB’LERİN DİKKATİNE

27-03-2016

Web sayfamız aracılığı ile Organize Sanayi Bölgelerimizin kullanımına sunulan BTRANS programında, Gelir İdaresi Başkanlığının talebi üzerine bazı güncellemeler yapılmıştır.Söz konusu talep kapsamında, OSB’lerin Ocak 2016 yılı ve öncesi kapanan ve değişiklik gören abonelerini BTRANS sistemine bir kereye mahsus olmak üzere yeniden yüklemeleri istenmektedir. Oluşacak dosyanın dönemi Şubat 2016 ve numarası 50 olarak yüklenecektir. (Bu işlemi program otomatik olarak yapmaktadır.)

Buna göre; bu ay bir kereye mahsus olarak BTRANS abone kimlik gönderimi menüsünde “Ocak 2016 ve Öncesindeki Sadece Kapalı ve Değişiklik Abone Kimlik Bilgilerini Ekrana Listele” butonuna basınız ve ekrana listeleme yapıldıktan sonra “Ocak 2016 ve Öncesindeki Sadece Kapalı Değişiklik Abonelerin Abone Kimlik Bilgilerini Oluştur” butonuna bastığınızda oluşan abone kimlik dosyasını BTRANS’a yükleyiniz. Bunu bir kereye mahsus yapacaksınız. Geçmiş aylarda kapanan veya değişiklik yapılan abonelerin tamamını yeniden BTRANS sistemine yükleme yapmamızı istediler. (Oluşan dosyanın dönemi 201602 olacak ve dosya numarası 50 olacak. Bu işlemi de program otomatik yapmaktadır.)

Şubat ayı verilerini yine sağ taraftaki “Abone Kimlik Bilgilerini Ekrana Listele” butonu bölümünden gönderiniz ve bundan sonraki aylarda da bu sarı alanı kullanınız.

NOT: Aşağıdaki dosya içerisinde exe dosyası mevcuttur. OSBÜK BTRANS Sistemini kullanan OSB’ler bu dosyayı açıp içinden çıkacak olan OSB_BTRANS.EXE dosyasını daha önce kullandıkları BTRANS dizinindeki dosya ile değiştirmeleri yeterli olacaktır. Veri tabanında her hangi bir değişiklik yapılmamıştır.

Bilgilerinize sunar iyi çalışmalar dileriz.

Söz konusu programı hazırlayıp OSB’lerimizin hizmetine sunan, Sayın Mahmut PEŞİN Beye OSB’lerimiz adına teşekkür ederiz.

Dosya 1