OSBÜK BAŞKANI KÜTÜKCÜ'DEN, TBMM ZİYARETLERİ - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK BAŞKANI KÜTÜKCÜ’DEN, TBMM ZİYARETLERİ

07-11-2016

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Türkiye’deki OSB’lerin toplam büyüklüğünün 900 milyon metrekareye yaklaştığını, hedeflerinin OSB’lerin sayısını artırırken, niteliklerini de artırmak olduğunu söyledi. Türkiye’de 306 OSB bulunduğunun, bu OSB’lerdeki her karış sanayi parselinin güçlü bir üretim için son derece önemli olduğunun altını çizen Kütükcü, “Biz artık ülkemizde üretime geçmeyen OSB istemiyoruz. OSB’lerimizdeki her metrekare mutlaka üretime kazandırılmalı, ülkemizin ihracatına ve istihdamına katkıda bulunmalı” dedi.

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, AK Parti Konya milletvekilleri Ziya Altunyaldız ve Ahmet Sorgun’u ziyaret etti. İlk olarak Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyon Başkanı, AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız’la görüşen Kütükcü, ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun’la bir araya geldi.

OSB’ler Türkiye’nin üreten gücü

Ziyaretlerde OSBÜK ve OSB’ler hakkında bilgi vererek, OSB’lerin sorunlarının çözümü için destek isteyen Kütükcü, Türkiye’deki OSB sayısının 306’ya ulaştığını, bu OSB’lerde 1 milyon 727 bin 525 kişiye istihdam sağlandığını ifade etti. Kütükcü, “OSB’lerimiz Türkiye’nin üreten gücü haline geldi. Bugün OSB’lerimizde 50 binin üzerinde fabrika üretim yapıyor. OSB’ler olarak 1 milyon 700 bin 525 kişiye istihdam sağlıyoruz. Bundan sonraki hedefimiz OSB’lerimizin sayılarını artırırken, niteliklerini de artıracak çalışmalar yapmak. Biz artık Türkiye’de üretime geçmeyen OSB istemiyoruz” şeklinde konuştu.

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız’ın başkanlığını yaptığı Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’na önümüzdeki günlerde gelecek Üretim Reform Paketi’ne de değinen Kütükcü, bu paketin OSB’ler ve Türk sanayisi için çok önemli olduğuna dikkat çekti. Yapılan çalışmalar için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına ve komisyona teşekkür eden Kütükcü, OSBÜK olarak Üretim Reform Paketi ile ilgili önerilerini bakanlığa ilettiklerini sözlerine ekledi.

Komisyon olarak OSBÜK’le birlikte çalışmak isteriz

OSBÜK’ün ziyaretinden memnuniyet duyduğunu dile getiren AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız ise, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nun en fazla iş üreten komisyonlardan birisi olduğunu söyledi. Komisyon olarak Türkiye’deki OSB’leri temsil eden OSBÜK’le birlikte çalışmak istediklerini kaydeden Altunyaldız, OSBÜK’le birlikte Türkiye’deki bazı OSB’lere inceleme gezisi yapacaklarını, ilk ziyaretin de Kasım ayı içerisinde Konya’da olacağını belirtti. Altunyaldız, “OSBÜK’le birlikte çalışma arzumuz var. Birlikte ne kadar çok çalışır, ne kadar çok istişare edersek o kadar sonuç odaklı ve etkin oluruz. Ziyaretiniz bu anlamda çok önemli” dedi.

Sorgun’dan OSB’lere teşekkür

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun da, OSBÜK’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, “İyi ki OSB’lerimiz, sanayicilerimiz var. İyi ki üretiyorlar. Bu ülkede üreten herkese, tüm OSB’lerimize ülkem adına teşekkür ediyorum” dedi.

“Sanayimizi ve ülkemizi ortak aklı kullanarak hep beraber büyüteceğiz” diyen Sorgun, yürütülen FETÖ operasyonlarına da değindi. Sorgun, “Kimse mağdur edebiyatı yapmasın. Milletimizin geleceğine kast edenlerin üzerine tereddütsüz gideceğiz Biz bu konuda kimseye kefil olmayız. Bu örgütle ilişkisi olanlar adalet önünde en ağır cezayı alacaklardır. Bilgisiz, belgesiz de hiç kimseyi yargılamayız. Kimsenin iftirasıyla da kimseyi mağdur etmeyiz” ifadelerini kullandı.

Ziyaretlere OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yağlı, Denetim Kurulu Üyesi Nihat Tunalı, OSBÜK Genel Sekreter Vekili Serkan Ata ve Konya Organize Sanayi Bölge Müdürü Vahit Türkyılmaz da katıldı.

Dosya 1
Dosya 2