OSBÜK BAŞKANI KÜTÜKCÜ’DEN 30 AĞUSTOS MESAJI - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK BAŞKANI KÜTÜKCÜ’DEN 30 AĞUSTOS MESAJI

29-08-2019

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos’ta destansı bir zaferle taçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesinin Türk tarihinin dönüm noktalarından birisi olduğunun altını çizen Kütükcü, şunları söyledi: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 30 Ağustos’ta zaferle taçlandırdığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile vatan topraklarımız kurtarılmış, aziz milletimiz aşığı olduğu hürriyetine olan inancını bir kez daha perçinlemiştir. Vatanı için, öz yurdu için canını siper ederek dünyayı kendisine hayran bırakan böyle bir milletin evladı olmak hepimiz için onur kaynağıdır. Bizler bu büyük destanın 97. yılını yaşamaktan ve böylesine şerefli bir tarihe sahip olmaktan onur duyuyoruz. Bu milletin bir ferdi olarak, sanayicileri olarak bu güzel vatanı daha müreffeh yarınlara taşımak, ay yıldızlı bayrağımızı göklerde sonsuza dek dalgalandırabilmek için tüm zorluklarla mücadele ettik, etmeye de devam edeceğiz. İnşallah 97 yıl önceki birlik ve beraberlik ruhuyla, azimle çalışarak Türkiye’ye daha güçlü yarınlara hep birlikte ulaştıracağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, vatan toprakları için canlarını veren aziz şehitlerimizi minnetle anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”