OSBÜK BAŞKANI KÜTÜKCÜ, TÜRK DİLİ KONUŞAN İŞ ADAMLARINA OSB’LERİ ANLATTI - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK BAŞKANI KÜTÜKCÜ, TÜRK DİLİ KONUŞAN İŞ ADAMLARINA OSB’LERİ ANLATTI

31-07-2019

Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgız Cumhuriyeti, Türkmenistan ve Özbekistan arasındaki karşılıklı ticaret ve yatırım ilişkilerinin gelişmesine katkı sunmak amacıyla kurulan Türk Ticaret ve Sanayi Odası / Türk Odalar Birliği 1. Genel Kurulu İstanbul’da yapıldı.

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) ev sahipliğinde, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) işbirliğinde İstanbul’da düzenlenen programa katılarak, organize sanayi bölgelerini ve yatırım avantajlarını anlatan bir sunum yaptı.

Kütükcü, sunumunda organize sanayi bölgelerinin Türkiye’nin bürokrasiden en uzak, tek durak ofis anlayışıyla yönetilen planlı sanayi alanları olduğunun altını çizdi. Türk sanayisinin bugün elde ettiği başarılarda organize sanayi bölgelerinin lokomotif rol oynadığını anlatan Kütükcü, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı OSBÜK’ün de şu anda sayıları 331’e ulaşan OSB’lerin çatı kuruluşu olarak çalışmalarını yürüttüğünü ifade etti.

Kütükcü, sunumunda OSB’lerin kuruluş aşamaları, OSB’lere ve OSB sanayicilerine verilen destek ve teşviklerle ilgili bilgiler de verdi.