OSBÜK BAŞKANI KÜTÜKCÜ, TRAKYA BÖLGESİNDE ZİYARETLERDE BULUNDU - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK BAŞKANI KÜTÜKCÜ, TRAKYA BÖLGESİNDE ZİYARETLERDE BULUNDU

28-11-2019

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Marmara Bölgesi’ndeki 91 OSB’nin katılımıyla Çorlu’da gerçekleştirilecek OSBÜK Marmara Bölge Toplantısı öncesi Trakya bölgesinde bazı ziyaretlerde bulundu.

Kırklareli Valisi Osman Bilgen, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Eyüp Sözdinler, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Volkan’ı ziyaret eden Kütükcü, ziyaretlerde OSB’ler ve OSBÜK’ün çalışma alanları ile ilgili bilgiler verdi. Kütükcü, Hayrabolu OSB’yi de ziyaret ederek, bölge müdürü Ethem Çetin’den bilgi aldı. Ziyaretlere OSBÜK Yönetim Kurulu Üyeleri Erdim Noyan, Ali İhsan Özdoğan ve Adnan Keleşoğlu, Erol Gülmez, Mustafa R. Türker, Necip Filiz, Fahrettin Eldemir ve OSBÜK Denetim Kurulu Üyesi Ömer Ünsal’da katıldı.

Ziyaretlerde konuşan OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, OSB’lerin Türkiye’nin bir sanayi ülkesi haline gelmesinde lokomotif rol oynadığını, OSBÜK’ün de bu OSB’lerin kanunla kurulmuş çatı kuruluşu olarak çalışmalarına devam ettiğini aktardı. Türkiye’de şu anda 80 şehirde 332 OSB olduğunu ifade eden Kütükcü, ülkenin dört bir yanında üretimin, istihdamın ve ihracatın kaynağı haline gelen OSB’lerin rekabet gücünü daha da geliştirmek için çalıştıklarının altını çizdi. Kütükcü, ziyaretlerde Marmara Bölgesi’nin Türk sanayisi için önemine de değinerek, OSBÜK’ün Cuma günü Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleştireceği Marmara Bölge Toplantısında bölgedeki OSB’lerin sorunlarını ve çözüm önerilerini masaya yatıracaklarını sözlerine ekledi.

Ziyaretlerde bölgedeki OSB’lerde yaşanan; atık su arıtma tesisi yapımına yönelik sorunlar, derin deşarj ve bölgedeki su yetersizliği ile ilgili sorunlarla ilgili istişarelerde bulunuldu.