OSBÜK BAŞKANI KÜTÜKCÜ: “HER BİRİMİZ FARKLI GÖREVLER ÜSTLENSEK DE, AYNI GEMİDE ALIN TERİ DÖKEREK GELECEĞİMİZİ İNŞA EDİYORUZ” - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK BAŞKANI KÜTÜKCÜ: “HER BİRİMİZ FARKLI GÖREVLER ÜSTLENSEK DE, AYNI GEMİDE ALIN TERİ DÖKEREK GELECEĞİMİZİ İNŞA EDİYORUZ”

30-04-2020

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, bütün çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Kütükcü’nün açıklaması şu şekilde:

“Tüm dünyanın Kovit-19 ile mücadele ettiği bu süreçte bir kez daha gördük ki, hangi iş kolu olursa olsun, işçi-işveren fark etmez herkes üretimin ve toplumsal yaşamın birbirinden ayrılmaz asli unsurlarıdır.

Hepimiz daha güçlü, daha çok üreten Türkiye ortak hedefiyle çalışıyor, bu topraklara değer katıyoruz. Her birimiz farklı görevler üstlensek de, aynı gemide alın teri, akıl teri dökerek geleceğimizi inşa ediyoruz.

Özellikle bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü çok daha anlamlı. Kovit-19 salgını dolayısıyla görevlerine büyük fedakarlıklarla devam eden çalışanların ve işverenlerimizin özverili gayretleri hakikaten takdire şayan.

Bu zor dönemde bir yandan tüm tedbirleri alarak kendi sağlığını koruyan, aynı zamanda üretim çarklarının dönmesine katkıda bulunan işçi kardeşlerimiz, hayatlarını ortaya koyarak görevlerine devam eden sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.”