OSBÜK BAŞKANI KÜTÜKCÜ, BAŞKENT OSB’DEKİ AÇILIŞLARA KATILDI - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK BAŞKANI KÜTÜKCÜ, BAŞKENT OSB’DEKİ AÇILIŞLARA KATILDI

11-10-2016

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, ‘Başkent OSB Hacettepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’ ile ‘Başkent OSB Mesleki Eğitim Merkezi’ ve ‘Başkent OSB Tasarım Destek Faaliyetleri Eğitimi ve Uygulama Merkezinin’ açılış törenine katıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Müsteşar Ersan Aslan, Müsteşar Yardımcısı Ramazan Yıldırım’ın da katıldığı açılış töreninde sanayi için mesleki eğitimin önemine dikkat çekildi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Meslek liselerini, iyi öğrencilerin de tercih ettiği okullar haline getirmeliyiz. Bu liselerde, en son teknolojiye göre uygulamalı ve pratik eğitimler vermeli, bu liselerden mezun olan gençleri, piyasada çalışmaya hazır bireyler olarak mezun etmeliyiz. Mesleki eğitimin en önemli özelliği, öğrencilere teorik bilgiler kadar pratik uygulama alanlarının da hazırlanmasıdır. Bu açıdan biz, özellikle OSB’ler bünyesinde meslek liseleri açılmasını çok önemsiyoruz. Bu konuda attığımız önemli bir adımla, reel sektörün OSB’ler bünyesinde meslek liseleri açmalarının önünü açtık. Milli Eğitim Bakanlığımız, bu şekilde açılan okullara öğrenci başına destek sağlıyor” dedi.

Törende konuşan Başkent OSB Başkanı Şadi Türk ise, 2015’de yapımına başlanan eğitim kurumlarının yüzde 75’inin Ankara Kalkınma Ajansı desteğiyle tamamlandığını ifade etti. Konuşmaların ardından hizmete açılan yatırımlar gezildi.