OSBÜK BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT ARDIÇ, AKTİF KADIN EŞİT TEMSİL TOPLANTISINA KATILDI - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT ARDIÇ, AKTİF KADIN EŞİT TEMSİL TOPLANTISINA KATILDI

10-06-2021

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkan Yardımcısı Seyit Ardıç, Kadın İş veren ve Sanayiciler Derneği (KAİSDER), Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği (DOGÜNKAD), Konya İş Kadınları Derneği (KİKAD) ve Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Proje Uygulama Dairesi tarafından organize edilen Aktif Kadın Eşit Temsil toplantısına katıldı.

Kadınların kamusal alanda aktif yer alması ve eşit temsiliyetinin sağlanmasına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen toplantıda KAİSDER Başkan Yardımcısı Şenay Özdemir, Aktif Kadın Eşit Temsil projesi hakkında bilgiler verdi.

Toplantıda konuşan OSBÜK Başkan Yardımcısı Seyit Ardıç, kadınların çalışma hayatı ve diğer sivil toplum kuruluşlarında geçmişe oranla çok daha aktif olduğunu ifade etti. 10 yıl önce Türkiye’de kadınların iş gücüne katılma oranının yüzde 27’lerde olduğunu ve bugün bu rakamın yüzde 32’ye yaklaştığını aktaran Ardıç, “Bu umut verici gelişme ama tabi ki Avrupa’da yüzde 55 oranında kadınların iş gücüne katılıyor olması düşünmemiz gereken bir noktadır” dedi. Ardıç, OSBÜK olarak kadınların iş hayatında ve karar alma süreçlerinde daha fazla yer almasına önem verdiklerini de sözlerine ekledi.